Bydlení Rekonstrukce

Posuvné dveře

Posuvné dveře se stávají stále oblíbenějším produktem, zejména v moderních domech a bytech. Největší předností posuvných dveří je kromě estetických výhod i fakt, že je můžete umístit i do místností, kam by se klasické dveře nikdy nevešly a tím efektivně využít prostor.

Existují dvě základní varianty posuvných dveří a to zabudované nebo nástěnné. Při koupi posuvných dveří, se musíte rozmyslet na základě výhod a nevýhod obou variant.

Celkové výhody posuvných dveří

Samozřejmě ušetříte obrovský prostor, protože i když se vám zdá, že jedny dveře vám zabírají při otevření jen něco kolem metru, zkuste si spočítat kolik zabírají dveře v celém vašem domě!

Posuvné dveře se hodí kamkoliv v domě i bytě, výjimkou jsou ale z bezpečnostních důvodů vchodové dveře. Posuvné dveře mohou váš být i oživit, protože se vyrábějí v nejrůznějších variantách, barvách a podobně.

Zabudované posuvné dveře

Tato varianta je, co se týče prostoru tou nejvýhodnější, protože dveře vám takto nezaberou vůbec žádný prostor na víc. Výhodou je i fakt, že nepotřebujete specializovanou firmu a zabudování při troše zručnosti zvládnete samy.

Nevýhoda je, že byste se zasouvacími dveřmi tohoto typu měli počítat již při plánování domu. Cena těchto dveří se různí a závisí to především na materiálu ze kterého jsou dveře vyrobeny, z pravidla se ale nedostanete na částku menší než šest tisíc korun.

U posuvných dveří tohoto typu je současným trendem volit celoplošně prosklené dveře a tím si vizuálně zvětšit prostor místnosti.

Nástěnné posuvné dveře

Nástěnné posuvné dveře mají jednu jasnou nevýhodu, při plánování totiž musíte počítat s tím, že budete potřebovat malý prostor u dveří, kam budete dveře posouvat. Tento druh dveří není hlučný, ale k jeho fungování je potřeba speciální garnýž.

Cena této garnýže se pohybuje okolo třech tisíc korun, opět jde především o volbu materiálu. Samotné dveře stojí stejně jako klasické otevírací dveře.