Bydlení

Nábytek do dětského pokoje

Máte děti a chtěli byste jim vytvořit pěkný a příjemný pokojíček? Na trhu je tolik nabídek, že nevíte kde začít a na co se zaměřit? Tak přesně pro vás je vhodný náš průzkum.

Na co se při zařizování dětského pokoje zaměřit?

Tak především na materiál, ze kterého bude vybavení, protože by to nebylo poprvé, co se nějaké malé dítě otráví lakem ze skříně a podobně. Můžete se také rozhodovat mezi ekologickým dětským nábytkem nebo klasickým konvenčním.

Chybět by neměly ani všelijaké barvy, protože vědci prokázali, že barevné dětské pokoje působí blahodárně na děti a rozvíjí jejich fantazii. Navíc si musíte uvědomit, že i když je vaše dítě zatím malé i na školku jednou půjde do školy, takže byste měli počítat s prostorem na psací stůl a podobně.

Jaké funkce plní dětský pokoj a jak se na ně vybavit?

Jde především o prostor, ve kterém děti relaxují, chystají se do školy a především spí. Spánek by se u dětí neměl za žádnou cenu podceňovat, takže nejdůležitějším kusem nábytku je v dětském pokoji postel. Postel by měla být vždy minimálně o dvacet pět centimetrů delší než dítě a měla by pasovat k páteři dítěte. Záleží na vás, zda zvolíte dětské postele, které budete muset po čase vyměnit za větší nebo rovnou klasických rozměrů. Pokud máte málo místa, alternativou mohou být patrové postele.

K učení je nutné dobré světlo, takže i výběru lampičky byste si měli dítě přizvat, aby vám řeklo, v jakém druhu světla se mu čte nejlépe.

Na co se soustředit nejvíce?

Dalším velice důležitým prvkem je židle. Na trhu jsou k dostání takzvané zdravotní žídle. Jejich cena je sice větší než cena konvenčních židlí, ale na druhou stranu jsou tyto výrobky stále více dotované státem.

Výhoda zdravotních židlí je v tom, že se skládají z pružin, které nutí páteř k neustálému narovnání a dítě se tak nehrbí. Zdravotní židle mohou fungovat i esteticky, protože jsou dělány ve stylu nejrůznějších dětských hrdinů, jako je Spiderman nebo panenka Barbie.