pokoj pro holku
Bydlení

Vybíráme dětský nábytek: Na místě je volit bezpečnost vašich dětí

Zařizování bytu patří k poměrně příjemným aktivitám, které baví především něžnější část rodiny. Pro ženy většinou bývá výběr vhodného nábytku, bytového textilu a doplňků a jejich následný nákup zábavou, které jsou ochotné obětovat spoustu času. Musí přece vymyslet ty nejlepší variace, aby bylo vše v souladu. To platí i pro vybavování dětského pokoje.

pokoj pro holku

Důležité je vybírat nábytek bezpečný a odolný

Při nákupu dětského nábytku je obvykle potřeba dávat pozor na to, aby byl bezpečný a děti se nemohly zranit o ostré hrany či rohy. Během svých her se nechtějí omezovat a nebezpečí si malé děti ani neuvědomují. Myslet za ně musejí právě jejich rodiče. Nejen dětské postele proto musí splňovat bezpečností i zdravotní hlediska a technické normy, které by měli výrobci nábytku respektovat. Současně by měl být dětský nábytek líbivý a odolný. Na jeho designu hodně záleží, protože vytváří prostředí, v němž se děti často pohybují. Chlapci budou například nadšení z autopostele, v níž si budou připadat jako opravdoví závodníci.

Dejte prostor také dětskému názoru

Pokoj pro kluka stejně jako pokoj pro holku v případě ještě hodně malých dětí zařizují výhradně jejich rodiče na základě svého rozhodnutí a podle toho, co se líbí jim. Když však jsou děti už větší, a zvláště u studentů, je určitě dobré také přihlédnout k jejich názoru, protože to budou právě oni, kteří budou pokoj s nábytkem využívat. Pochopitelně je nutné děti usměrnit, co se finančních možností týká, ale dát jim možnost rozhodnout o barvě a vzhledu dětského vybavení určitě stojí za to. Budou tak nakonec spokojeni všichni – rodiče i jejich potomci, kteří se nebudou tvářit kysele, když svůj zařízený dětský pokoj uvidí a nelíbil by se jim.

Bez jakého nábytku se v dětském pokoji neobejdete?

Základní podmínkou vybavit dětský pokoj hlavně dětským psacím stolem, komodou i regály, aby měly děti kam dávat svoje věci. Perete-li se s nedostatkem místa, zamyslete se nad pořízením dětské palandy. Neměli byste zapomenout ani na vhodné doplňky v podobě závěsů, záclon a koberce, které vytvoří tu správnou atmosféru.