Bydlení

Povlečení Mako-Jersey, luxus do vaší ložnice

stellaateliers.cz
stellaateliers.cz

Výběr kvalitního povlečení nepatří mezi nejjednodušší záležitosti. Především vezmeme-li v úvahu, že je na dnešním trhu nepřeberné množství různých více či méně kvalitních materiálů. Mezi první jmenovanou kategorii se řadí povlečení z materiálu známého jako Mako-Jersey.

Vlastnosti materiálu Mako-Jersey

Mako-Jersey patří mezi jeden z nejpříjemnějších a nejhebčích bavlněných materiálů. Látka na povlečení je pletena z velmi kvalitní stoprocentní bavlny, a to do malých zrnitých oček. Materiál vyznačující se vysokou gramáží je možné sušit v sušičce (povlečení se doporučuje prát otočené na rub se zapnutým zipem), přičemž povlečení z Mako-Jersey nevyžadují žehlení. Kromě toho se jedná o prodyšný materiál, jenž dobře absorbuje vodu.

Mezi hlavní přednosti ložního povlečení Mako-Jersey se řadí nejen jeho jemnost (je jemnější než tkaná bavlna), již zmíněná savost a prodyšnost, výjimečná hebkost a měkkost, skvělé tepelně regulační vlastnosti a také fakt, že nevyžaduje žehlení. Kromě toho bývají Mako-Jersey povlečení vybavena praktický zipem a u prostěradla je velkou výhodou fakt, že použitý materiál má skvělou napínavost (až o 25 % své velikosti).

Povlečení pro každého

zdroj: stellaateliers.cz
zdroj: stellaateliers.cz

V nabídce povlečení z materiálu Mako-Jersey si vybere prakticky každý. A to nemluvíme pouze o pestré škále dostupných vzorů (od moderních květinových až po abstraktní obrazce) a barev, ale také o velkém množství dostupných rozměrů. Povlečení z Mako-Jersey tak seženete na doslova jakoukoliv peřinu, kterou byste doma mohli mít, přičemž ani děti nejsou opomíjeny.

Toto luxusní povlečení je k dostání v rozměrech 135×200 cm, 135×220 cm, 140×200 cm, 140×220 cm, 200×200 cm, 200×220 cm, 240×200 cm, 240×220 cm, a tak můžete udržet konzistentní celou domácnost.

Péče o Mako-Jersey

Péče o povlečení Mako-Jersey není vůbec náročná. Vzhledem k tomu, že se nemusí žehlit a může se sušit v sušičce (na střední stupeň) musíte dbát jen na správnou teplotu praní, která může dosahovat až 60° C (vždy se držte pokynů na etiketě). Před prvním použitím se doporučuje povlečení z Mako-Jersey vyprat na nejvyšší možný stupeň.

Jedná se tedy o velmi dobrou volbu, pokud chcete spát v kvalitním povlečení a zároveň máte vysoké nároky na jeho design, nenáročná péče o povlečení je snad již jen bonusem.