pojištění odpovědnosti
Bydlení

Pojištění domácnosti jako ochrana před nepřízní osudu

Stihla vám pračka během pracího cyklu vytopit kromě vašeho i byt pod vámi? Tato nemilá událost je snad noční můrou všech, kteří bydlí v panelových domech. Na vás pak zůstane nahradit škodu sousedovi, kterou jste svou nedbalostí způsobili. Jak situaci zvládnout, když zrovna finance jsou to, co vás momentálně hodně tíží? Poradíme vám, jak z toho ven.

Jednoduchá řešení bývají na dosah

Nejlepší řešení bývá kolikrát to nejjednodušší. A co jednoduššího může být než se nechat dobře pojistit. I když bydlíte v bytě, stejně musíte řešit nenadálé okolnosti, které způsobíte vy nebo vaši nejbližší. A na to se nejlépe hodí pojištění odpovědnosti. Bohužel, pokud už k pojistné události došlo a vy pojistku sjednanou nemáte, tak vám tato rada není k ničemu. Všemu je lepší předcházet – buď tedy zvýšenou opatrností, která ale nemusí být někdy platná, anebo včasným uzavřením pojistky. Na trhu s pojistkami je nabídka opravdu bohatá a vám stačí si vybrat tu pojišťovnu, jejíž podmínky se vám zdají být nejvýhodnější.

pojistky

Když jste vykradeni

Vrátili jste se z dovolené a doma vás čekalo nepříjemné překvapení. Byli jste vykradení. Kromě toho, že se zloději chovali k vašemu domácímu vybavení více než neurvale, vás také okradli o věci a cennosti. A vám zůstaly jen oči pro pláč. Jestliže jste však měli sjednáno pojistění domácnosti online, které kryje i tuto pojistnou událost, máte zajištěnou finanční kompenzaci za to, co vám bylo ukradeno.

pojistění domácnosti online

Pojištění bytu vás ochrání 

Někde na chodbě vašeho panelového domu praskly trubky a vytopily mimo jiné i váš byt. Všude spousta vody, zařízení bytu je poničené, některé věci nadobro odešly. Jiné sice ještě zachráníte, ale dát byt do pořádku vám bude trvat dlouhou dobu. A běhá vám mráz po zádech z toho, kolik to všechno bude stát. Zrovna v situaci, kdy se vám moc peněz nedostává. Naštěstí jste si ale stihli uzavřít pojištění bytu, takže vlastně máte po starosti a finance vás již tížit nemusejí. Pojišťovna vám škodu uhradí.