domácí klimatizace
Bydlení

Je lepší mobilní, nebo stacionární klimatizace?

domácí klimatizace

Horká léta, která poslední dobou každým rokem zažívám, nahrávají ke zvýšenému zájmu o klimatizaci, kterou si lidé pořizují do svého bydlení. Není divu, když vzduch v neklimatizované místnost klidně vystoupí i nad 30 a více stupňů Celsia. Díky klimatizaci lze prostor ochladit na snesitelnější teplotu. Jakou klimatizaci však vybrat?

Klimatizace do bytu

Podle čeho byste se měli orientovat při výběru vhodné klimatizace? Záleží na tom, jestli je to klimatizace do bytu, nebo do domu. Na trhu se totiž prodává více druhů. Prvním jsou mobilní modely, které jsou ideální hlavně do bytu, kde není nutné chladit najednou více místností. Mobilní klimatizaci snadno převezete jinam, zapojíte do elektrického proudu a klimatizujete. Jedinou nevýhodou může být, že je třeba vyvést trubici oknem pryč z prostoru. Jejich pořízení je méně nákladné než u stacionární klimatizace.

Klimatizace do domu

U rodinného domu je nutné chlazení prostoru místností řešit jinak než mobilní klimatizací. Zde se jako vhodná nabízí stacionární klimatizace do domu. Jako profesionální řešení lze chápat dvoudílné invertorové nástěnné jednotky, které udělají radost i velmi náročným zákazníkům.

Domácí klimatizace

Moderní domácí klimatizace lze ovládat i pomocí mobilního telefonu, kdy si jeho prostřednictvím nastavíte požadovanou teplotu. Klimatizace mají zabudované Wi-Fi a chytrou diagnostiku. Vynikají nízkou hlučností a tichým režimem, takže v bydlení nejsou rušivým prvkem. Ba právě naopak. Jsou nezbytnou součástí domu, kde pomáhají zvládat letní horka. Co dalšího nabízejí? Třeba automatické čištění, aktivní řízení spotřeby energie, čistič vzduchu a svislé 6stupňové průduchy.

Splitovou, nebo multisplitovou klimatizaci?

Dnešní stacionární klimatizace ENCOFA nabízejí dokonalý moderní a nápaditý design, který nijak svým vzhledem neruší prostředí interiéru. Pro chlazení jedné místnosti je vhodná splitová klimatizace s jednou kondenzační jednotkou a jednou vnitřní jednotkou s chladičem, ventilátorem a filtrem vzduchu. Jestliže chcete chladit více místností, potřebujete multisplitovou klimatizaci.