fotografie na plátno
Dekorace a bytový textil

Fotografie vytištěná na plátno je ideální dekorací

fotografie na plátno

V současné době, kdy většina mobilních telefonů obsahuje poměrně kvalitní fotoaparáty, má většina lidí na discích svých počítačů spoustu fotografií, které dokumentují jejich úspěchy a okamžiky štěstí. Ve většině případů však na těchto úložištích zůstanou a nikdo se již na ně nepodívá, jelikož přijdou nové události, nové fotografie. Není to škoda?

Některé fotografie přece stojí za to zvětšit a vytisknout, aby vám neustále připomínaly ty skvělé okamžiky. Pokud se rozhodnete pro tisk fotografií, máte v podstatě dvě možnosti – tisk na papír a tisk fotografie na plátno. Která z nich je lepší?

Papírová fotografie, nebo fotografie na plátno?

Zatímco fotografie na papíře velice rychle vybledne, fotografie vytištěné na plátně nabízejí mnohem dokonalejší výsledky. Díky své organické textuře mění tisk na plátno obyčejné fotografie ve skutečná umělecká díla. Technologie, jimiž se přenáší fotka na plátno, totiž nabízí mnohem lepší výsledek než papírové foto. Poznáte to hlavně na mnohem dokonalejší saturaci barev. Textil dokáže absorbovat mnohem více barevného inkoustu než celulózová vlákna v papíru, proto vás fotografie na plátně na první pohled překvapí krásnými a zářivými barvami.

Plátno je navíc ze své podstaty přirozeně matné – povrch textilie s bohatou texturou zabraňuje odleskům, takže si obraz na plátně můžete vychutnat z jakéhokoli úhlu a barvy se budou jevit stále stejně bohaté jako v přímém pohledu.

Fotografie na plátně bude i po letech stále stejně krásná

Na rozdíl od inkoustů používaných v běžných tiskárnách se pro tisk fotografií na plátno používá speciálních pigmentů vysoce odolných proti UV záření. Fotografie na plátně tak vydrží mnohem déle, i když je vystavena slunečnímu světlu. Výrobci těchto pigmentů dokonce zaručují barevnou stálost po dobu vyšší než sto let.