Bydlení

Krepové povlečení, aneb když je pomačkané žádoucí

shutterstock.com
shutterstock.com

Na předních příčkách v oblíbenosti se již dlouhá léta objevuje krepové povlečení. Technologie krepování má nejen své příznivce, ale také odpůrce. Proč je ale tak oblíbené? Hlavním důvodem je jeho snadná údržba – nemusí se žehlit, což potěší každou hospodyňku. V dnešním článku se vydáme za dalšími výhodami, jimiž se může tento druh povlečení chlubit.

Krepové povlečení z bavlny

Krepové povlečení se často nazývá i jako povlečení mačkané. Při jeho výrobě není stanoveno, jaký se má používat materiál. Nejběžněji se setkáte se stoprocentní bavlnou, která slibuje vysokou kvalitu. Levnějším řešením je pak povlečení ze stoprocentního polyesteru. Bavlna vám však nabídne maximální komfort, protože se vyznačuje dobrou savostí, prodyšností a dokonale absorbuje vlhkost. Vsaďte tedy na ověřenou kvalitu.

Krepové povlečení může mít mnoho podob, zdroj: shutterstock.com
Krepové povlečení může mít mnoho podob, zdroj: shutterstock.com

Krepové povlečení z polyesteru

Druhou možností je již zmíněný polyester, u něhož je velmi důležitý způsob zpracování. Jistě víte, že například termoprádlo je vyrobeno z polyesteru. Při výrobě se však používají speciálně tvarovaná dutá vlákna, která mohou nabídnout skvělou prodyšnost. Takový polyester má však vyšší pořizovací cenu než bavlna.

Bohužel, k výrobě krepového povlečení se používá spíše levnější varianta polyesteru. Povlečení tak nejen na pohled, ale i na dotek působí příliš uměle a nesaje pot, což může narušovat váš spánek.

Oblíbené je také flanelové povlečení, které rovněž vyžaduje minimální údržbu a je velmi pohodlné na spaní. Více se o něm dočtete zde.

Shrnutí výhod krepového povlečení

Pokud si koupíte precizně zpracované krepové povlečení z přírodní bavlny, pak si zajistíte kvalitní a pohodlné spaní. Hlavní výhodou krepového povlečení je jeho snadná údržba, nemusíte ho totiž žehlit, a tak vám odpadá spousta práce. Dále vás potěší jeho dlouhá životnost, vynikající savost a prodyšnost.

I přesto, že se najdou odpůrci, kterým nevyhovuje na dotek, patří povlečení z krepu mezi nejoblíbenější na trhu. Třeba si ho oblíbíte i ve vaší ložnici.