posuvné stěny
Bydlení Dům a stavba Rekonstrukce

Posuvné dveře – praktický prvek do vašeho interiéru

Montáž klasických dveří téměř pokaždé vyžaduje řadu stavebních zásahů, s nimiž se pojí i vyšší finanční náročnost. Zvláště v menších bytových jednotkách, atypických prostorách, či některých kancelářích nacházejí uplatnění dveře posuvné, které sice také vyžadují související úpravy, vždy ale v mnohem menším rozsahu. Firmy zabývající se jejich výrobou čerpají z mnohaletých zkušeností, na jejichž podkladě dokážou poradit s výběrem ideálního materiálu a vhodným typem pojezdu.

Výhody posuvných stěn a dveří

Kvalitně namontované posuvné dveře se vyznačují zejména perfektní obvodovou těsností a z ní vyplývajícími minimálními tepelnými ztrátami. Díky dostupnosti rozmanitých barev a materiálů se přizpůsobí stylu vašeho interiéru a stávají se designově zajímavým prvkem. Posuvné dveře do bytu se vyrábí v několika velikostních řadách a lze je přizpůsobit rozměrům daného prostoru i specifickým požadavkům zákazníka. Větší interiéry je možné rozčlenit instalací posuvné stěny a vytvořit tak více samostatných místností či zajistit potřebné soukromí. Montáž posuvných dveří a stěn není nikterak složitá a šetří prostor, který u klasických dveří nelze zachovat.

Dveře stokrát jinak

Kromě širokého barevného spektra a velké nabídky modelů se nabízí rovněž mnoho druhů výplní. Někteří klienti volí jednoduché deskové dveře, jiní dávají přednost proskleným variantám. Výjimkou není ani kombinace se zrcadlem. Součástí posuvných dveří mohou být dále větrací mřížky nebo průlez pro domácí zvířata. Kování a typ zamykání se rovněž odvíjí od vašich představ.

Řešení nejen do bytu

Posuvné stěny a dveře představují originální bezbariérové řešení pro mnohé domácnosti. Současně jsou praktickým doplňkem zahradních pergol, teras a balkónů, kde zamezují působení povětrnostních vlivů a působí jako izolační prvek. Proměňte vaše bytové jádro v elegantní a útulný prostor, jehož realizace je dostupná každému.