dřevěná podlaha
Bydlení

Jaké vosky na dřevo použít v interiéru?

Dřevo patří již po desetiletí mezi nejkvalitnější a tím pádem i nejoblíbenější přírodní materiály, za pomoci kterých si lidé zkrášlují interiéry svých domů, bytů, ale i chalup či kanceláří. Abychom se však v případě dřevěných podlah, zábradlí, schodů apod. mohli na jejich TOP vlastnosti – tedy skvělý design, vysokou odolnost a dlouhotrvající životnost – spolehnout po celé generace, je třeba se o ně také patřičně s pečlivostí a láskou starat. K efektivní ochraně proti plísni, vlhkosti a dřevokaznému hmyzu slouží olejelaky a také právě vosky, na které se nyní zaměříme a poradíme vám, podle čeho vosky na dřevo vybírat.

oleje a vosky na dřevo

Ochrana dřeva je nezbytná. Kvalita vyžaduje řádnou údržbu

Dřevěná podlaha a další interiérové komponenty, jako je zábradlí či schodiště, se zpravidla vyskytují v obydlích těch, kterým to jednak umožňuje jejich finanční bilance, a jednak mají vůli tyto dřevěné součásti pravidelně udržovat.

Výhoda použití vosků spočívá – podobně jako v případě olejů – v tom, že dřevu zachovávají jeho přírodní vlastnosti a vzhled, a navíc dřevu dodávají příjemnější pocit z doteku, což nejvíce oceníte třeba právě v případě zábradlí, kterého se na rozdíl od podlahy zkrátka nezřídka dotknout potřebujete.

Jaké vosky na dřevo jsou kvalitní?

Otázkou však zůstává, jak se má zkušený domácí kutil, ale i úplný laik, na rozsáhlém trhu s prostředky na ochranu dřeva, či přímo konkrétně vosky na dřevo, zorientovat. Množství nabízených produktů je totiž doslova a do písmene nepřeberné.

V poslední době se dostává vysoké popularitě mezi zákazníky vosky značky Bondex, které zachovávají přirozené vlastnosti dřeva a přitom mu dodávají lesk i příjemnou vůni, která se po aplikaci nenásilně nese místností. Kromě toho, že jsou tyto vosky na dřevo použitelné na veškeré druhy dřeva, pochvalují si jeho spokojení uživatelé i fakt, že za jejich pomoci dokážete vyhladit i drobné škrábance, které se v průběhu let chtě – nechtě na každé podlaze objeví.