prodloužené povlečení
Dekorace a bytový textil

Francouzské povlečení pro milovníky velkých přikrývek

Od ložnice požadujeme útulnost, atraktivní vzhled, příjemné prostředí a především pohodlí. Kvalita spánku ovlivňuje nejen lidské zdraví, ale také délku života. Kdo touží předejít problémům s usínáním, měl by se zaměřit na pravidelné větrání, vypnutí elektroniky, na výběr dobré postele a vyhovující matrace. Lepší pocit navodí i hebké povlečení.

prodloužené povlečení 140x220

Zbytečně nezůstávejte vzhůru

Trpíte nespavostí? Vytvořte si ideální podmínky k odpočinku. Nejprve zkontrolujte, jestli skrz závěsy nebo žaluzie neprochází světlo. Zatemněte! Smysly vystavené před usnutím světlu dávají impulz mozku, aby zůstal ve střehu. Také nesledujte televizi z postele. Spěte při snížené teplotě, ideálně v rozmezí šestnáci a dvaceti stupňů Celsia. Ani příliš krátká přikrývka nepomůže k potřebnému uvolnění. Pocit, že vám neustále vykukují nohy, způsobuje některým jedincům nervozitu. Proto si pořiďte delší varianty. Rozhodně se neobávejte, že neseženete dostatečně pěkné prodloužené povlečení. Na výběr máte mnoho designů. Bavlněné prodloužené povlečení 140×220 s ornamenty, květinami a jinými atraktivními vzory vyniká hebkostí na dotek, prodyšností a praktickým zapínáním na zip nebo knoflíky.

Dokonalá relaxační zóna

Pro relaxaci využijte přírodní vůně – především levanduli. Velmi pomáhají i dobře zvolené barvy. Pro tento případ se doporučuje umístit do prostoru dekorace v zelené a modré barvě. Francouzské povlečení využijí majitelé pokrývek větších rozměrů. Kromě bavlny oceníte krepové provedení, které není nutné žehlit. Preferujete pestrost? Francouzské povlečení 200×220 vás navnadí mnohými neodolatelnými motivy. Jednou budete zachumláni do Paříže, podruhé do New Yorku. Nechybí ani originální abstraktní vzory a květinové náměty v rozličných barevných kombinacích. Údržba vyžaduje praní naruby do teploty 40 °C maximálně.