Dětské koberce
Dekorace a bytový textil

Koberec k Vánocům? Proč ne!

Určitě už dávno řešíte, čím potěšit děti u vánočního stromku. Neexistuje lepší pocit, než vidět jejich rozzářená očka, když trhají ozdobný papír a s vervou se pouští do otevírání krabic. Spousta rodičů si ale láme hlavu s tím, jaké dárky kupovat (a kolik), aby své děti příliš nerozmazlovali, nebo naopak neochudili. V případě, kdy je dítko hodné, volí rodiče obvykle variantu, že dítěti nadělí 2-3 nejvytouženější dárky. Poté přidají několik užitečných a hračky, o kterých se sice dítě nezmínilo, ale v obchodě mají pocit, že by jej mohly potěšit. Čím ale vyvážit drahé dárky v podobě elektro plyšáků a panenek z reklam, případně počítačů, mobilů a tabletů? Zkuste si vzpomenout na doby, kdy jste sami byli dětmi. V té době udělaly radost ty nejprostší dárky – třeba barevně potištěný koberec do dětského pokoje.

Elsa i Spiderman

Často si, hlavně menší děti, rády stylizují pokojíček do barev a motivů svých oblíbených pohádkových postav. A tak už mají pěknou fanouškovskou sbírku všeho, co s jejich milovanou pohádkou souvisí – školní tašku, povlečení, polštáře, hodiny, dokonce i závěsy. Pokud vám chybí tématický kobereček k posteli, či do hracího koutku, aby děti od chladné podlahy nenastydly, není nad čím přemýšlet. Holčičky ocení nesmrtelnou tématiku panenky Barbie, jakoukoliv disneyovskou princeznu, mezi nimiž aktuálně nejvíce vede Elsa z Ledového království, kluky potěšíte superhrdiny, mezi nimiž jednoznačně vládne Spiderman. Neurazíte ani sestavou oblíbených Avengers.

Koberce pro aktivní děti

Řekne-li se dětské koberce, vybavíme si mimo pohádkové motivy a koberec silnice, tedy koberec, který je s motivem města nebo vesničky se sítí silnic, po nichž lze jezdit oblíbeným autíčkem, a vytvořit tak pokaždé novou, zábavnou hru. Čím větší koberec, tím více možností. Ty nejlepší obsahují motivy školy, nemocnice, hasičské stanice, policie, nákupního střediska, sídlištních domků a velkého parkoviště, kam lze autíčka večer pohodlně a úhledně zaparkovat, aby byly na příští den připravené pro další hraní. Například koberec Big City je velmi zábavný a barevný koberec, který přesto, že je 2D, působí svým způsobem malby vícerozměrně a kreativně. Že jde o záležitost jen pro kluky? A už jste viděli koberec Sweet Town s růžovými silnicemi a srdíčkovým městem?

Kdo si hraje, nezlobí

Většina deskovek hyperaktivní děti nezabaví. Co takhle vyměnit deskovku u stolu za deskovku na koberci? I takové Člověče, nezlob se! dnes seženete také na kobercovém motivu. Ale pozor, silně pochybujeme, že by dítko zaujaly třeba takové kobercové šachy…