bytový textil
Dekorace a bytový textil

Jednoduché interiérové změny

Toužíte se zabydlet v novém, ale momentální finanční situace vám nedovolí uskutečnit extra velkou rekonstrukci? Radost si uděláte i menšími proměnami, například novými kusy nábytku nebo bytovým textilem.

bytový textil

Ložnice jako oáza klidu

Mnoho lidí si ladí ložnice do jedné barvy. Nejčastěji se setkáte s modrými, fialovými, zelenkavými a hnědými variantami. Někdy stačí zvolit nábytek v základních hnědých odstínech a posléze si pořídit různobarevný bytový textil. Jakmile vás nějaká barva přestane bavit, zakoupíte si povlečení a závěsy v jiném designu. Tady okamžitě uvidíte, jak vše prokoukne, a vy si oddechnete, jak jste to hravě zvládli bez zatížení rodinného rozpočtu. Jaké trendy vládnou u textilu na postel? Vybírejte především kvalitní materiál, ve kterém budete spát bez potíží. Stoprocentní bavlna nikdy nezklame, ale k dispozici jsou i kousky z luxusního bavlněného saténu. Povlečení s fototiskem či s motivy z dětských filmů a pohádek rozveselí pokojíky vašich malých dětí. Celoplošné potisky vypadají naprosto neodolatelně a výběr je ohromující! Vyzkoušejte barevné kočky na fialovém podkladu, modré či žluté tulipány, puntíky, pruhy, pestrá srdíčka, kapky, květiny a mnohé ornamenty. Zapínání se řeší zipy nebo knoflíky.

Kuchyňská idylka za záclonou

Zvykli jste si na žaluzie a myslíte, že záclony jsou nyní naprosto zbytečná věc? Snad ušetříte čas na praní, ale kdo vyzkoušel na okno pověsit záclony, nikdy se jich nevzdá. Za prvé vám přece jen zajistí trochu víc intimního pocitu, že na vás nikdo nekouká z okna od sousedů. Za druhé jde o doplněk, který zkrášlí prostředí, protože dnes si vyberete z mnoha pěkných variant. Dlouhé záclony vypadají velice elegantně. Jedinečnost dodávají vzory, třeba stonky s listy s hustším zdobením ve spodní části, zvýrazněné lemy, květiny v různých seskupeních. V kuchyních se vám zalíbí obloukové typy.