Stropní svítidla
Dekorace a bytový textil

Správné osvětlení vytváří atmosféru domova

Přítmí máme rádi, jen když si chceme vytvořit intimní atmosféru, mnohem příjemněji se cítíme v dobře osvětlené místnosti. Tam, kde je nedostatek denního světla, vypomáháme si různými lampami a jinými světelnými zdroji. Nabídka na současném trhu je široká, takže si může každý vybrat podle vlastní potřeby i vkusu.

stropní osvětlení

V každém pokoji začínáme lustrem

Je to taková nepřekonatelná tradice, že si do každé místnosti pořizujeme centrální osvětlení, které zajistí dostatečné množství potřebného světla. Moderní lustry jsou stylově jednoduché v rozmanitých tvarech, velikostech i barevných provedeních. Oblíbená jsou i stropní svítidla s možností nastavit si světelné kužele do míst, kde je potřebujeme. Obvykle se dají sehnat spolu s nástěnnými světly, takže si můžete všechna svítidla v pokoji sladit.

Osviťte si všechny kouty, pracovní i pro relax

Centrální lustr dodá sice základní světlo pro běžné činnosti, k pracovnímu stolu je ale vhodné přidat ještě lokální zdroj, například stolní lampičku. Ke křeslům, kde si obvykle čteme nebo se věnujeme ručním pracím, si rádi pořizujeme stojací lampy. Pokud si vyberete nějaký atypický designový kousek, může se stát netradičním dominantním dekorativním prvkem v interiéru.

Co je právě trendy

Móda si pohrává se vším, ani interiérová světla a osvětlení nenechává v klidu. Jestli se právě chystáte pořídit si nový lustr nebo lampu do pokoje, možná vás zajímá, co právě „letí“.

Nic nezkazíte, když vsadíte na jednoduché tvary a čisté linie, případně si pořídíte kovový talířový lustr s výrazným kabelem v matné černé. Tak si designéři představují trochu nostalgický návrat k industriálnímu stylu.

Protiváhou k minimalistickému pojetí je pak lampa jako výrazný interiérový prvek. Dobrou volbou je také výrazný kulatý lustr s transparentním stínítkem nad jídelním stolem, vhodné jsou skleněné baňky různých tvarů a barev samostatné nebo ve skupinách.