Bydlení

Jaké obývací stěny jsou nyní v módě?

luxusni-nabytek-mt.cz
luxusni-nabytek-mt.cz

Doby, kdy byly v každé domácnosti velké obývací sestavy přes celou příčku místnosti jsou již nenávratně pryč. To ovšem neznamená, že by se obývací stěny vytratily z našeho trhu. Pouze obměnily svůj vzhled a mají jiné přednosti. Neslouží už jako vitríny, kde by bylo velké množství nepotřebných věcí. V dnešní době mají luxusní obývací stěny spíše designové využití.

Co by nemělo žádné obývací stěně chybět

V dnešní době je soustředěna velká pozornost na kompletní vybavení domácnosti elektronikou. V každé obývací stěně by mělo být dostatek prostoru pro vaší televizi, DVD přehrávač, set top box a také pro domácí kino. Tyto spotřebiče by ve stěně měly mít vyhrazené své místo, aniž by si překážely. Obývací stěna má sloužit jako nejvýraznější součást obývacího pokoje. Správné rozvržení je potřeba.

Malé, velké i moderní a atypické. Všechny tyto druhy obývacích stěn můžete nyní na našem trhu najít. Do menších obývacích pokojů se hodí spíše menší stěny bez zbytečných dekorativních doplňků. Pokud máte velkou příčku, na které bude stěna, můžete si dovolit více experimentovat. Na výběr je mnoho typů obývacích stěn od retro vzorů až po moderní tvary. Ovšem mějte na paměti, že méně někdy znamená více.

Minimalistická obývací stěna, zdroj: shutterstock.com
Minimalistická obývací stěna, zdroj: shutterstock.com

Materiálová nabídka je také široká

Nabídka materiálů, ze kterých se vyrábí obývací stěny je stejně pestrá, jako je nabídka tvarů a typů. Nejoblíbenějším druhem materiálu je samozřejmě masivní dřevo nebo dřevotřískové desky se dřevěným vzorem buď folie nebo dražší dýha. Dřevěný nábytek totiž zapadne do všech druhů domácností. V případě masivního nábytku se jedná o nestárnoucí stálici, která se hodí do moderních domácností i do obýváků v retro stylu.

Netradiční materiály obývacích stěn

V této době je samozřejmě na výběr také velké množství moderních materiálů, které sice nejsou tak často vidět, však jejich vzhled a přednosti stojí za zmínku. Narazit můžete například na stěny z nerozbitného tvrzeného skla. Výjimkou nejsou ani stěny z moderních plastových materiálů.

Veliké oblibě se ovšem těší také stěny z umělého kamene. Jedná se o velmi tvrdý, odolný a nezávadný materiál, který navíc není nijak omezen tvarem. Jeho tvarová variabilita je obrovská. Ovšem za tuto kvalitu je třeba sáhnout poněkud hlouběji do kapsy.