Chata Jeseníky
Reality Zahrada

Na chatu za horskou atmosférou

Začali jste plánovat letní dovolenou nebo prodloužený víkend někde na českých horách? Je nejvyšší čas, abyste si zajistili ta nejlepší místa. V Jeseníkách na vás čekají kilometry stezek pro pěší i cyklisty a také horské chaty, kde najdete příjemné ubytování.

Chata Jeseníky

Moderní ubytování v lůně přírody

Pokud rádi jezdíte na kole, pak Jeseníky jsou pro horské sjezdy více než vhodné. I proto jsou cyklisty vyhledávané. Oblíbená je zejména oblast okolo nejvyšší hory těchto hor – Pradědu. Jako výchozí bod si můžete stanovit autokemp, který najdete nedaleko Vrbna pod Pradědem v obci Ludvíkov. Pohodlné chatky vám poskytnou odpočinek po dni stráveném na sedle kola. Jejich výhodou je sociální zařízení, které je k dispozici uvnitř každé chatky.

Do hor na chatu

Možná, že autokemp není to pravé ubytování pro vás a že dáváte přednost většímu pohodlí, které vám zajistí moderně vybavená horská chata. V Jeseníkách je jich v každé obci více než dost. Stačí si vybrat oblast, do které byste se rádi podívali, a najít ubytování Jeseníky bude docela snadné. Záleží na tom, jaké vybavení by chata měla mít a co od něho očekáváte. Současný turista většinou dává přednost komfortu, na který je zvyklý z domu. A tomuto trendu chaty jdou vstříc, aby uspokojily požadavky svých hostů. Obvykle nechybí ani nezbytné připojení na Wi-Fi.

Příjemný pobyt na horách

Dýchat svěží čerstvý vzduch uprostřed přírody je snem řady cestovatelů. Chata Jeseníky je pro tento účel jako dělaná. Většinou si ji lze celou pronajmout a mít ji k dispozici, aniž byste se museli o ni s někým jiným dělit. Výhodou je možnost vlastního vaření. Dáváte-li ale přednost již připravenému jídlu, můžete se najíst někde ve stylové hospůdce nebo restauraci cestou na kole, a v kuchyňce na chatě si připravit jen lehkou večeři nebo snídani.