automatické zavlažování
Zahrada

Zajímavé nápady a inspirace do zahrady

Zahrada dá skutečně hodně práce, aby vypadala lákavě a udržovaně. Naštěstí se v současné době nemusíte spoléhat jen na vlastní sílu, ale objevíte spoustu vychytávek k usnadnění práce a k ozdobení vaší oázy klidu.

Závlahové systémy šetří vodu

Trávník a záhony potřebují pravidelné zavlažování, ale ne vždy se poštěstí, aby vydatně pršelo po celou sezónu. Někdy jde o celkem časově náročnou činnost, když se počasí vzbouří a nespadne dlouhé týdny víc než pár kapek. V těchto případech jistě oceníte automatické zavlažování starající se o dodávání vody místům, která si předem sami určíte. Ušetříte vodu, protože se bude zalévat tam, kde to za vás zařídí centrální ovládací jednotka, dokonce i v době, kdy se nebudete vyskytovat doma. Postřikovače nebudou nijak překážet na ploše, protože se zakopávají do země a vysouvají se jen tehdy, když pracují.

Pohodlná lehátka na zahradu

Odpočinek na čerstvém vzduchu nic nevynahradí. Pokud vás sluneční paprsky dostatečně vylákaly ven, dejte si pauzu a natáhněte se. Zahradní lehátka vám umožní dívat se do nebe a snít si o budoucích plánech. Pokud vám slunce vadí, vyzkoušejte druhy se stříškou. Ke klasice patří dřevěné přírodní materiály, které vypadají pěkně na pohled a zapadnou do okolí. Sice je musíte udržovat občasným speciálním nátěrem, ale jde o osvědčenou volbu. K dalším možnostem patří lehátka z oceli, kovu a plastu.

Zahradní sochy s originálním designem

Jak se tak díváte kolem sebe, říkáte si, že by to chtělo trochu oživení? To snadno zvládnete pomocí umělců, kteří dovedou stvořit i neživá díla s duší. Dřevěné sochy na zahradu vznikají motorovou pilou, což byste na první pohled sotva uhádli. Není problém si na váš pozemek umístit celou zvířecí partu, kde nebude chybět ježek, kočka, pes, želva, ale ani jiní oblíbení mazlíčci. A na stromy zkuste vystavit některé zástupce ptačí říše.