podlahy Plzeň
Bydlení Rekonstrukce

Dřevěná podlaha je nesmrtelná. Jak ji zrenovovat?

Máte doma dřevěnou podlahu, která už dávno nevypadá jako nová? Nevadí, protože taková bude po správném ošetření. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak probíhá renovace krok po kroku. Informace nám poskytli zkušení řemeslníci z cechu EKOMPLEX.

Co si představit pod pojmem renovace?

Renovace dřevěné podlahy spočívá v provedení několik úkonů – základního přebroušení, nalakování a navoskování. A je-li to zapotřebí, pak i vytmelení vzniklých spár. Vosky jsou k mání v různých variantách. Zda zvolíte matný nebo lesklý, je čistě otázkou vašeho vkusu.

Broušení

Broušení podlah se nevyhne nikdo. Důkladné odstranění přechodů je nezbytné u starých i nově položených podlah. Jinak by nebylo možné dosáhnout požadované rovnosti a odstranit nečistoty. Budete potřebovat několik brusných kotoučů s různým stupněm hrubosti.

 podlahy Plzeň

Tmelení

Než podlahu naposledy zbrousíte nejjemnějším kotoučem, proveďte vizuální prohlídku podlahy a lokalizujte případné trhliny a spáry. Budete je muset vyplnit, a to speciálním spárovacím tmelem smíchaný s brusným prachem. Díky tomu budou mít spáry identický barevný odstín jako broušený povrch.

Řemeslníci z firmy podlahy Plzeň upozorňují, že poslední fáze broušení proběhne až poté, co tmelící hmoty důkladně zaschnout. Výsledkem je rovná a čistá podlaha bez spár. Až pak se pustit do lakování.

Lakování

Ještě před tím, než se pustíte do lakování, nezapomeňte povrch perfektně očistit. Natěrači Plzeň připomínají, že jinak na podlaze zůstane prach po broušení a nátěr nebude vypadat dobře.

lakování

Podlahu můžete přetřít lakem na vodní bázi nebo na bázi rozpouštědla. Pro první vrstvu použijte základní lak, pro druhou závěrečný lak s požadovanou barvou.

Chcete mít jistotu, že vaše dřevěná podlaha bude opět vypadat jako nová? Pokud se na renovaci svépomocí necítíte, raději se obraťte na podlaháře. Po zásahu profesionála získá podlaha vynikající kondici na několik dalších desetiletí.