Bydlení Dům a stavba Rekonstrukce

Klimatizace do bytu je neocenitelný pomocník

Horké letní dny jsou na jedné straně skvělým zázemím pro provozování vodních radovánek, na druhé straně jsou k nevydržení, a to zvláště v případě, že převážnou část dne trávíte zavřeni doma či v kancelářích. Řešení, jak se cítit stále svěže, je velmi jednoduché, nese název – klimatizace do bytu.

Klimatizaci do bytu je možné rozdělit do dvou základních typů, a to na jednodílné a dělené, přičemž z prvně jmenovaného je nejvíce oblíbena klimatizace mobilní, z druhého jmenovaného pak multisplit jednotky, které umožňují obsloužit několik místností.

Výhody a nevýhody mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace do bytu je řešením, které je snadné na obsluhu a také poměrně levné. A tak se lze s tímto zařízením setkat v mnoha domácnostech. Už samotné pojmenování napovídá, co je hlavní devízou – ano, je to možnost přemisťovat klimatizaci dle aktuální potřeby. Na druhé straně však existují i negativa, která mnohé od nákupu odradí. Za všechny stačí zmínit určitě vysokou spotřebu energie a malou účinnost.

Výhody a nevýhody multisplit jednotek

Klimatizace typu multisplit umožňuje, aby jedna venkovní jednotka obsloužila například tři vnitřní. Ocení to zejména domácnosti, kde je třeba přivádět ochlazený vzduch například do obývacího pokoje, pracovny a dětského pokoje, aniž by bylo třeba s klimatizací nějak manipulovat. Z dalších výhod stojí za zmínku určitě účinnost, která je poměrně vysoká. K nevýhodám se řadí zejména fakt, že tato klimatizace je poměrně drahá.

Hledáte-li způsob, jak se doma či v práci cítit co nejlépe i ve dnech, kdy rtuť v teploměru stoupá do závratných výšin, může být klimatizace skvělou volbou. Vždy však pamatujte na to, že teplotní rozdíl by neměl být oproti venkovní teplotě vyšší jak 5 až 7 stupňů Celsia.