Bydlení

Praktičnost v obýváku

shutterstock.com

Obývací pokoj je určitě v prvé řadě místností, kde se dobře lenoší, sleduje televize, čtou časopisy nebo knížky, hrají se video hry nebo kde se hostí návštěvy. Je tedy jasné, že každý chce mít obývák uspořádán a zařízen tak, aby se v něm cítil dobře.

Není ale na škodu vždy uvažovat především prakticky. Kupříkladu, když pozveme návštěvu, kam je posadíme, aby nemuseli chodit přes sebe. Když je malý byt, jak využijeme obývák, abyste v něm mohli mít uskladněno pár dalších věcí. Jak to udělat, aby vypadal, že je v něm pořádek, kdyby nás nějaká návštěva překvapila nečekaně? Jsou to drobnosti, které pozvednou obývací pokoj na místnost nejen příjmenou pro trávení času, ale také užitečnou součást domácnosti.

Umístění televize v obývacím pokoji

Součástí obývací stěny, ať už je moderně zpracovaná, nebo vypadá stále klasicky, jako stěny před dvaceti lety, bývá televize. Na televizi by mělo být dobře vidět. Často je totiž středem veškerého dění. Nevadí, pokud nebude vyloženě středem obzoru každého na gauči nebo v křesle posazeného. Jen by na ni mělo být vidět, takže je vhodné sedačku nebo křesla natočit správným směrem.

Konferenční stolek

Co se konferenčního stolku týče, ten má své odvěké místo u sedačky. Ideálně ale konferenční stoly umístíme tak, aby se dalo bez jejich neustálého odsouvání procházet, to znamená, aby mezi sedačkou a stolkem bylo dost místa, ale aby současně nebylo úplně nemožné pro něco se na něj natáhnout. Velice praktické jsou pak dvoupatrové konferenční stolky které umožňují odkládat věci na hlavní horí desku, ale také do spodní „poličky“, kde následně nezavazí.

Moderní obývací nábytek je převážně nízký. Nové obývákové stěny jsou jen do třiceti centimetrů vysoké a tvoří tak jen jakýsi schodek na odkládání dekoračních předmětů a dispobují jen minimem úložného prostoru, což sice působí vzdušně a lehce, ale ne prakticky. Navíc mívají lesklé povrchy, což už vůbec není praktické. Pokud se vám tedy tento styl líbí, budete muset počítat s vyšší frekvencí umývání skříněk a taky zauvažovat nad náhradními úložnými prostory.