Bydlení Rekonstrukce

Zabezpečení vchodových dveří se nevyplatí podceňovat

shutterstock.com

Nejvíce zlodějů se do domů dostává skrz vchodové dveře. Hlavně u bytů jsou dveře jedny z mála možností, jak se do bytu dostat. Majitelé nemovitostí se často domnívají, že obyčejné dveře, které jim slouží již desítky let, dostatečně ochrání jejich majetek před zloději. Ale opak je pravdou. Vyplatí se proto investovat do bezpečnostních dveří a výrazně snížit riziko vloupání. Jak na to?

Zloději moc dobře vědí, jak se do bytu dostat přes nekvalitní vchodové dveře. Stačí jim na to mnohdy jen pár minut. Někdy i méně – existují metody, jak se dostat do bytu i bez poškození dveří. Šok na celém světě způsobila revoluční metoda tzn. bumping. Naštěstí dnes již existují zámky, které jsou odolné i vůči této metodě.

Anonymita sídlišť je největší výhoda zlodějů

Zloděj ani nemusí být nikomu podezřelý, protože ve většině bytových domů je značná anonymita mezi nájemci. Proto se podíváme na to, jaké by mělo být zabezpečení vchodových dveří, abyste riziko minimalizovali. Nemusí to být ani velká investice. Dobré bezpečnostní dveře koupíte již od 10 000Kč.

Anonymita bezpečnosti neprospěje, zdroj: shutterstock.com

Důležitý je materiál dveří

Kvalitní vchodové dveře by měly být vyrobeny z masivního materiálu, jenž je odolný proti nárazům. U mnoha vloupání zlodějům stačilo, že do dveří pouze kopli či vrazili. Pokud ale koupíte vchodové dveře z masivu, je tato možnost pra kticky vyloučena. Existují i bezpečnostní dveře s kovovou výztuhou. Ty lze velmi těžko překonat i hrubým násilím.

Také musíte klást důraz na použité sklo u prosklených vchodových dveří. Je vhodné zvolit bezpečnostní sklo, za které si sice připlatíte, ale zase ochráníte svou nemovitost před zloději.

Zámek je nejčastější slabina vchodových dveří

Při výběru vstupních dveří byste se měli zaměřit i na kvalitu zámku. Jedná se o nejčastější způsob překonání dveří, často i bez poškození. Nejlepší volbou tak jsou moderní bezpečnostní zámky, které jsou sice dražší, ale zloděj je nezdolá běžným vybavením nebo mu to bude trvat příliš dlouho.

Takové zámky jsou zařazeny do skupiny 3. a 4. bezpečnostního stupně. Na straně kliky zajistí ochrannou funkci vícebodový zámek, který má závory nejen uprostřed, ale i v horní a dolní části vchodových dveří. Celkovou bezpečnost vchodových dveří zvýšíte i přidáním bezpečnostního řetízku.

Další prvky zabezpečení lze instalovat i dodatečně

Nezapomeňte ani na další prvky zabezpečení, jako jsou bezpečnostní páka, již zmíněný řetízek či kukátko. Právě přes kukátko zjistíte, kdo za vašimi dveřmi stojí, zda máte otevřít či nikoliv. Kukátka jsou sestavena tak, že vy vidíte na druhou stranu, ale z druhé strany nikdo nezpozoruje, že se přes kukátko vůbec díváte.

Článek sepsán ve spolupráci s výrobcem vstupních dveří www.perito.cz

1 komentář

  1. Myslím, že se dá sehnat i za méně než 10tis. Zajímala by mě ale jiná věc, jaký materiál je nej? Dají se třeba sehnat i dřevěné bezpečnostní dveře? Nebo je lepší volit ty z plastu a folií, která vypadá jako dřevo?

Komentáře nejsou povoleny.