pelíšky pro psy
Bydlení

Tam, kde žije pes s člověkem

Přátelství psa a člověka už skvěle funguje po staletí, i když současní psíci patří k těm více rozmazlovanějším. A proč ne, když doba nabízí nejrůznější vychytávky, jak milým společníkům zpříjemnit jejich život.

pelíšky pro psyPelíškový komfort pro každého

Vůbec nezáleží na tom, jak je váš věrný čtyřnohý kamarád velký. Ať už jde o čivavu nebo o vlčáka, určitě mu najdete mezi pelechy pro psy ten jedinečný kousek. Nejprve vyberte to správné místo tam, kde si odpočine a najde klid vždy, když nebude mít náladu na nikoho jiného. Jak zvolit správnou velikost pelechu? Určitě počítejte s tím, že nebude neustále stočený do oblouku, ale mnohdy se hodlá pořádně natáhnout. Využije každý centimetr, dokonce i boky. Doporučují se měkké a vyvýšené, protože si sem rád položí hlavu. Pokud zvolíte větší matraci, pak ji zkuste doplnit menším polštářkem pro ty, kteří si neodpustí pokládat hlavu na vyvýšené místo.

Různé druhy pelíšků

Možná jste už několikrát vybírali mezi pelíšky pro psy, ale vždy to dopadlo stejně – leží v koutě bez povšimnutí. Ne, nevzdávejte se příliš brzy a soustřeďte se na zvyklosti a potřeby vašeho pejska. Jednotlivé modely by se neměly nijak deformovat během ležení, ale ani po praní. Důležitá je výška dna a materiál. K výhodám patří možnost je celé vyprat, protože těžko vám poslouží delší čas bez pravidelného čištění. Lze ulevit i zdravotním problémům, například při potížích s klouby, s čímž se hodně setkáte u starších psů. Tady rozhodně velice pomohou typy vyrobené z pěny s tvarovou pamětí, které se okamžitě přizpůsobí momentální poloze a poskytnou větší pohodlí.

A bojíte se, aby si nějaký jiný domácí mazlíček neoblíbil místo k odpočinku pro vašeho pejska? Potom si raději přečtěte rady o soužití různých zvířat v jedné domácnosti na infopes.cz, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací ze světa zvířat.