Dům a stavba

Jaká vybrat garážová vrata?

shutterstock.com
shutterstock.com

V rámci zařizování garáže, která je součástí vašeho rodinného domu, přijde na řadu otázka, jaká zvolit garážová vrata. Jejich výběr nelze podceňovat. Uvědomte si totiž, že přispívají k ochraně vašeho drahocenného majetku. Na trhu se dnes setkáte zejména s třemi typy vrat – rolovacími, výklopnými a sekčními. Jaké jsou jejich vlastnosti?

Rolovací vrata

Rolovací vrata jsou spolu se sekčními nejoblíbenější. Jejich velkou předností je to, že při provozu potřebují jen minimum prostoru. Lamely se totiž při otevírání zasunují přímo do horní části garáže, aniž by se vysouvaly před ní. Jsou tak ideální volbou v okamžiku, kdy vaše garáž přímo sousedí se silnicí či chodníkem.

Kromě toho mají rolovací vrata také tu vlastnost, že jsou jejich lamely vysoce odolné vůči poškození. To krom jiného znamená, že vydrží dlouhou dobu, navíc poskytují kvalitní ochranu proti případným zlodějům. Dostat se skrz zamčená rolovací garážová vrata opravdu není nic jednoduchého.

Sekční vrata

Tento typ vrat je snad vůbec nejpopulárnější. Pravdou je, že sekční vrata jsou asi nejdražší. Zato ale mají několik předností. Kromě toho, že jsou opět nenáročné na prostor, neboť se jejich lamely zasouvají přímo pod strop v interiéru garáže, mají také vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Izolační vlastnost je důležitá pro ty z vás, kteří vybírají vrata pro vytápěnou garáž. V zimě, kdy v garáži topíte, skrz ně uniká jen minimum tepla ven. Je to dáno jednak samotnou konstrukcí lamel, které jsou obvykle vyplněny speciální tepelně-izolační vrstvou, jednat i tím, že při uzavření naplno dosedají k zemi, aniž by zde zůstávaly nějaké škvíry.

Výklopná vrata

Jsou vhodná spíše pro méně náročné majitele garáží, kteří hledají hlavně levné řešení. U výklopných vrat lze ocenit především jejich stabilní konstrukci, díky níž mají dlouhou životnost. Problémem může být to, že při otevírání a zavírání musíte počítat s tím, že zaberou dost místa před garáží. V těsné blízkosti vjezdu tak musí být dostatek volného prostoru.

Jaká tedy vybrat garážová vrata? Pokud vám výše uvedené informace nestačí, pak doporučuji výběr konzultovat přímo s prodejcem či výrobcem. Kvalitní služby nabízí web rolety-vrata-žaluzie, který se specializuje nejen na vrata pro garáže, ale i stínící prvky, jako jsou venkovní rolety a markýzy.

2 komentář

  1. Záleží hlavně na tom, kolik do vrat chcete zainvestovat. Jinak odborný firmy by měly poradit zadarmo, jaký vrata jsou pro vas nejlepší

Komentáře nejsou povoleny.