Bydlení Dům a stavba

Fotovoltaika má opravdový smysl. Proč se vyplatí?

Fotovoltaika tu s námi je už několik desítek let a v současnosti ji najdete na desítkách tisíc rodinných domů po celé České republice. I přesto si však spousta neinformovaných jedinců myslí, že se v našich končinách nevyplatí. Ba právě naopak! Díky ní ušetříte desítky tisíc korun ročně. Jak na to?

Energetická nezávislost pro domácnosti

Nejspíše vám je jasné, že fotovoltaika má nejvyšší potenciál právě v letních měsících. Právě během nich dokáže správně sestavený systém pokrýt 100 % vaší denní spotřeby. Řada z vás bude moci dokonce přebytečnou energii prodávat dále do sítě, díky čemuž si navíc vyděláte.

Tady je nutné doplnit, že panely samozřejmě pracují i ve všech dalších ročních obdobích. V zimě tedy opravdu nepřestanou magicky pracovat, jak si mnoho lidí myslí. Právě i v těchto časech vám zajistí poměrně zajímavé úspory (ačkoliv se samozřejmě nedočkáte 100% pokrytí).

Podle dostupných statistik je jasné, že návratnost FVE se pohybuje okolo pouhých sedmi let. V případě některých projektů dokonce okolo tří až čtyř let. Už od prvního roku však pocítíte snížení účtů za energie o desítky a desítky tisíc korun ročně.

Nechte si nainstalovat ideální systém

Nejlepším řešením z hledisek rychlé návratnosti a spolehlivosti je samozřejmě fotovoltaika na klíč. Stačí vybrat opravdu ověřené profesionály, kteří vám navrhnou adekvátní elektrárnu, nainstalují ji, zajistí získání nejvyšších možných dotací a poté poskytnou dlouhodobý servis.

Dobrým příkladem je třeba oblíbená firma Sun 4 Power, jež se zaměřuje na fotovoltaiku Prahafotovoltaiku Brnofotovoltaiku Znojmo a fotovoltaiku Kladno. Na jejích webových stránkách ihned získáte potřebnou inspiraci a dozvíte se, jak celý proces probíhá a kolik zaplatíte.

Příliš ale nečekejte – léto je za rohem.