AliExpress.cz
Dekorace a bytový textil

Nákupy z Číny od roku 2021 zdraží – kde a co ještě stihnout nakoupit

AliExpress.cz

Nákupy z čínských e-shopů budou od roku 2021 o něco méně výhodné. Důvodem je zavedení DPH i na zásilky v hodnotě do 22 eur. Stále však zbývá dostatek času na objednávky levných vychytávek do domácnosti. Co a kde ještě stihnout koupit, než nákupy z Číny zdraží?

Od roku 2021 bude nutné platit DPH ve výši 21 % i u zásilek do 22 eur, které jsou od této daně zatím oproštěny. Počínaje 1. červencem se DPH zavádí na všechny objednávky z mimoevropských e-shopů a jejich hodnota už nebude rozhodující.

Levné zboží z AliExpress.cz, Banggood.com, Wish.com a dalších ověřených čínských e-shopů se proto vyplatí koupit do konce první poloviny roku 2021. Jelikož bude nutné platit DPH také u objednávek za pár korun, stanou se nákupy z levných čínských e-shopů o poznání méně výhodné.

Ne vždy platí, že nízká cena automaticky znamená nízkou kvalitu. Existuje nesčetně druhů produktů, které se z čínských internetových obchodů vyplatí objednat, o čemž svědčí i zákaznické recenze. Velká online tržiště typu AliExpress navíc mnohdy skýtají nejrůznější vychytávky, které bychom v českých obchodech ani nesehnali.

Banggood.com

Stále lze nakupovat levné zboží z Číny bez nutnosti hradit DPH.

Ceny níže zmíněných produktů nepřesahují zmíněný limit 22 eur, proto se je vyplatí objednat ještě před zavedením DPH na všechny objednávky.

Tipy na zajímavosti z Číny

Níže jsou blíže popsány zajímavé tipy k nákupům z Číny, které zákazníka vyjdou jen na pár korun.

Sešívačka na plastové obaly

Praktická sešívačka na plastové obaly najde své využití především v kuchyni. Díky tomuto pomocníkovi už se rýže z otevřeného sáčku nikdy nevysype a chipsy zůstanou křupavé i několik dní po otevření.

A kde tento produkt sehnat? Sázkou na jistotu je v tomto případě AliExpress, kde si lze případně prohlédnout recenze od ostatních zákazníků. Cena za kus je průměrně 20 korun.

Vánoční dekorace

Vánoce se blíží mílovými kroky, proto je nejvyšší čas na to začít s každoroční výzdobou domu či bytu. Vánoční ozdoby, jmenovky, svíčky, lampiony, elektrická světýlka a další dekorace lze v čínských e-shopech jako AliExpress nebo Wish sehnat v téměř nekonečném množství provedení.

Samozřejmostí jsou příznivé ceny, které jsou pro zmíněné obchody typické.

Organizéry na kosmetiku či kancelářské potřeby

Organizéry na kancelářské potřeby a dokumenty vnesou trochu pořádku do každodenního pracovního shonu, organizéry na štětce, rtěnky a další kosmetiku zase ozdobí každý kosmetický stolek.

K sehnání jsou například na AliExpress, Wish, Banggood nebo Alibaba. Ceny pořadačů a organizérů obvykle nepřesahují několik desítek korun.

Vakuové pytle

Nedostatek místa v šatníku vyřeší vakuové pytle, do nichž lze uschovat například neskladné zimní oblečení nebo lůžkoviny. Vzduch z pytle poté stačí vysát vysavačem a ušetřit tak až polovinu místa ve skříni.

Sady vakuových pytlů lze sehnat za přibližně 50 korun v e-shopech AliExpress, DealExtreme nebo Wish.

Zarážky na dveře

Praktické zarážky ochrání zdi od děr způsobených opakovaným bouchnutím dveří. Gumovou zarážku stačí nalepit na zeď v úrovni kliky a žádné takové poškození již nehrozí. 

Na výběr jsou různá barevná provedení. Zarážky na dveře je možné nalézt například v e-shopech AliExpress nebo Alibaba, a to za přibližně 10 korun.