bytový textil
Dekorace a bytový textil

I interiér můžete měnit podle nálady

bytový textil

Pravděpodobně vás napadne, že není v ničích silách neustále stěhovat nábytek, líčit zdi a dokupovat designové kousky, které jsou právě trendy. To je pravda – to bychom se zbláznili jak my, tak naše peněženka. Prozradíme vám ale malý trik, jak můžete i s omezeným množstvím peněz dokonale kouzlit a svůj interiér ladit.

Zázrak jménem bytový textil

Ano, přesně tak. Trikem ke stále modernímu interiéru jsou nejrůznější bytové textilie, respektive jejich výběr a především kombinování. Když se řekne bytové textilie, představíme si záclony, závěsy, nebo povlečení. Co ale třeba povlaky na polštáře a hřejivé deky? Ty mohou přinést do vašeho obydlí záplavu barev i stylů. Výběr a mixování malých dekorativních polštářků totiž nesvazují vůbec žádná pravidla. Vše záleží na naší fantazii, na příležitosti, pro kterou byt zdobíme, eventuálně třeba též na ročním období. Zatímco létu dominují barvy jako modrá, oranžová a žlutá, na podzim je to hnědá, temně zelená či hořčicová. Vánoce pak patří každoročně bílé, červené a zlaté. Snad tou největší výhodou polštářků je, že se dají velice snadno a rychle vyměnit. Ty, jež nás už nebaví, jednoduše vysvlečeme, vypereme a uložíme do komody, dokud na ně znovu nepřijde čas.

Jak kombinovat?

Základním pravidlem je ničeho se nebát. Na jednobarevné sedačky se dokonale hodí pestré dekory. Ano, i opravdu hodně pestré – ty dodají interiéru na osobitosti. Je-li ale pohovka či křeslo naopak čalouněná látkou se strakatým vzorem, je vhodnější sáhnout po lehkých přirozených odstínech, jež celkový dojem „disharmonie“ velmi příjemně zklidní.

Malé, nebo velké?

Pokud jde o rozměry, i v této oblasti záleží jen a jen na vás. Velikosti polštářků jsou různé. Nejčastěji se můžeme setkat se čtverci 45 × 45 cm, případně s většími čtverci 50× 50 cm. I ty se samozřejmě dají skvěle kombinovat. Opravdu efektně vypadají polštáře obdélníkové. I u tohoto tvaru se můžeme držet při zemi a zvolit například rozměr 40 × 60 cm, popřípadě se můžeme více odvázat a sáhnout po extravagantním rozměru 45× 90 cm. A náš tip? Mít od každé velikosti pár kousků. Dohromady totiž vypadají úžasně útulně.