Horkovzdušná pistole
Dům a stavba Rekonstrukce

Horkovzdušná pistole – efektivní a cenově dostupný pomocník

Každý kutil určitě s očekáváním sleduje nejnovější nabídku svých oblíbených výrobců dílenského vybavení a strojů, s nimiž mu jde práce hezky od ruky, a výsledky na sebe nenechají dlouhou čekat. Vaši pozornost si rozhodně zaslouží i pistole, díky níž se snadno a rychle zbavíte staré barvy a polepů, vlhké zdi nebo zamrzlých trubek. Pokud k vlastnostem připočtete snadnou obsluhu, všestranné využití a perfektní cenu, získáte nepostradatelnou výbavu každé dílny či domácnosti.

Regulace teploty podle potřeb

Horkovzdušná pistole může mít mnoho variant včetně odlišných technických specifikací. Tím nejdostupnějším a nejjednodušším modelem jsou pistole s jedním teplotním stupněm, u něhož nelze regulovat teplotu. Naopak díky konstantní teplotě odstraníte staré nátěry jediným zamířením na povrch opalovaného materiálu. Abyste zajistili bezpečné odstraňování staré barvy, udržujte teplotu v rozmezí 250 až 350 stupňů Celsia. Tato funkce je součástí profi horkovzdušných pistolí, jež disponují zpravidla dvěma až třemi teplotními stupni.  

Využití pistole vás mile překvapí

Pokud vnímáte nákup horkovzdušné pistole jako naprostou zbytečnost, určitě vás přesvědčí zajímavé možnosti použití. Při nízkých teplotách změkčíte vosk při voskování lyží či snowboardu, při sto stupních už vysušíte vlhké dřevo před finálním nátěrem. Nastavíte-li pistoli na vysoké teploty, svaříte s její pomocí plasty, ohnete plastové trubky nebo výrazně pomůžete schnutí barvy či laku. Obecně ale platí, že nastavení nižší teploty vám pomůže při vysoušení ploch, zatímco vyšší stupně se postarají o uvolňování zarezlých matic a smršťování bužírek. Profesionálové nedají na horkovzdušné pistole dopustit, proto je využívají třeba při renovaci plastů pro vozidla nebo při svařování bazénových fólií, kde je opravdu nutné zachovat maximální přesnost a preciznost.