oprava střechy
Bydlení Dům a stavba Rekonstrukce

Kam se obrátit ohledně kvalitního zastřešení?

Říká se, že střecha je korunou domu. S novou střechou dům vždy ožije a dodá celkově dojem lesku a novoty vaší stavbě, i když je fasáda už místy oprýskaná. Co víc, dokáže stavbu i svým způsobem “uzdravit” a dodat tak pomalu chátrajícímu domu novou energii. Musí se ale umět udělat. Takové střechy rozhodně nejsou prací pro neškolené amatéry, a i když se některé stavební firmy tváří jako profíci, je velmi těžké na první pohled prohlédnout, kdo vám postaví střechu adekvátní k ceně a kdo ne. Jak poznat, komu svůj dům svěřit?

Ukažte mi svoji práci

Jakmile se pouštíte do větší investice, zapomeňte na velkorysé dávání šancí začínajícím firmám, které nemají na internetu dohledatelné recenze, nebo jiný pozitivní feedback. Recenze jsou základem rozhodování. Nejlepší jsou takové, u kterých máte jistotu, že jsou pravdivé – nechte si udělat střechu od těch, co ji dělali vašemu známému nebo sousedovi, kteří si nové zastřešení nemůžou vynachválit. Mnoho firem si totiž za pozitivní recenze platí, a nebo si je dokonce píše samo, to platí nejen ve stavebnictví. Pokud na webu firmy nenajdete fotografie jejich práce, o něčem to svědčí. Umělec se zdařilým dílem vždycky pochlubí, no ne?

Zjistěte si sami

Někdy se stává, že pokud pokrývač přijde na to, že vás oprava střechy jako téma k nastudování minula podobně, jako teorie relativity, může vás v lepším případě trochu natáhnout, v horším případě vás natáhne pořádně a ještě navrch svoji práci jaksepatří “odflákne”. Není nic jednoduššího, než zadat do vyhledávače “rekonstrukce střechy” a věnovat nějaký čas hledání informací. Možná vás to překvapí, ale taková oprava střechy nespočívá jen ve výměně krytiny. Taky si zároveň můžete porovnat ceny a spočítat si, kolik by orientačně mohla podle plochy vaší střechy celková rekonstrukce stát, a poznáte, kdy se vás směšně vysokou cenou snaží někdo napálit (počítejte ale i s rozdílnou cenou různých materiálů od krytiny po tepelně-izolační vrstvu).

Rada na závěr

Takže si to shrňme – pokud firmu, pak je nejlepší volit takovou, která už za sebou má několik úspěšných projektů, nejlépe i střechy větší a náročnější než pro rodinné domy, ale i domy činžovní a podobně. Volte firmu, která na vás působí suverénně a má na trhu již nějakou dobu dobré jméno. Jaké machry má například přes střechy Praha? Střechy Novák ročně realizují na 300 střech, z nichž velký podíl tvoří střechy v bytovkách  s luxusními podkrovními byty.