taburet
Bydlení

Taburety jsou úložným prostorem, ale klidně i malou sedačkou navíc

Když se řekne taburet, mnoho z nás si jistě představí někdy až nekonečné možnosti využití. Taková premisa rozhodně není daleko od pravdy, když se k tomu přidá i výborná kvalita zpracování a dlouholetá trvanlivost, dostáváme jedinečný kousek nábytku, bez něhož není ani malá garsonka zcela úplnou…

Posezení na taburetu je elegantní pro všechny ročníky, račte si sednout a klidně si nabídněte i nějaké občerstvení! Ano, tento nábytek je prostě učiněný zázrak! Moderní trh umožňuje výběr různých zajímavých materiálů, kde hraje samozřejmě hlavní roli čaloun a umělá kůže, ale třeba i vlna nebo jemná látka. Nabízí se i výběr podle tvaru taburetu, libo čtverec, obdélník nebo kruh?

Úložný prostor, o kterém nikdo neví? I tak se dají taburety využít. Brýle, pléd pro večerní chvilky u televizní obrazovky, ale třeba i noviny nebo časopisy, do relativně malého prostoru se dá vměstnat leccos. Díky dřevěným nožkám nebo kluzákům je taburet i dokonale mobilní, jeho přesun z místa na místo zvládne naprosto kdokoliv, a to skoro bez použití síly. Velmi dobré pak je, když lze potah taburetu jednoduše snímat a vyprat v pračce, ušetříte si spoustu obtížné práce s čištěním. Každý kus nábytku se jednou zašpiní, a pro taburet to platí dvojnásob.

Rozmyslete si následující otázky, výběr taburetu pak bude ve finále o mnoho snadnější…

  • Chcete taburet kombinovat se současným sedacím nábytkem? Třeba sedacím vakem? To je třeba sladit i barvy…
  • Raději ratan, proutěné provedení nebo dřevěný masiv? Nabízí se i umělá kůže a čaloun…
  • Budete na taburetu sedat? Pokládat si na něj nohy? Nebo na něm třeba cvičit jógu?

Možností je tu celá řada, tento oblíbený sedací nábytek určitě jen tak z módy nevyjde. Investici do něj lze proto rozhodně doporučit!