Bydlení

Na vytápění koupelny byste neměli zapomenout

Koupelna – každý má na tuto místnost zcela jiné požadavky. Společným je však mimo jiného i teplo, které by v ní určitě nemělo chybět. Představa, jak z vyhřáté vany či sprchy stoupnete holou nohou na chladnou podlahu a do studeného prostoru není zrovna dvakrát příjemná. Vytápění koupelny můžete řešit všelijak, vyhledávanými způsoby jsou podlahové vytápění, topné žebříky a infrazářiče.

Vytápění koupelny je velmi důležité. Zejména v zimních měsících bez něj riskujete nachlazení, které může vzniknout po koupeli a pobytu ve studené koupelně. Tento článek vám proto přináší přehled o základních způsobech, jak na vytápění koupelny.

Podlahové vytápění je příjemné nejen pro nohy

Podlahové vytápění je symbolem luxusu. Avšak není tak nedostupné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Už název vypovídá o tom, v čem tkví jeho hlavní princip – v umístění do podlahy, kterou tak prohřeje a následně pouští teplo do celé koupelny.

Topný žebřík do každé koupelny

Méně náročným řešením je nákup topného žebříku, který může mimo topení plnit i další funkci, a to jako odkládací prostor pro ručník či drobné oblečení, co potřebujete vysušit. Ceny těch nejlevnějších začínají na 2000 Kč, a tak opravdu nejsou nezvládnutelnou investicí. Odměnou za ní je pak kýžené teplo v koupelně.

Infrazářič může být i stylový doplněk

Posledním uvedeným typem je trochu atypické vytápění, a to pomocí infrazářiče, který může mít podobu například obrazu. Výhodou je, že neohříváte vzduch. Infračervené záření působí přímo na vaše tělo a vytváří dojem okamžitého tepla. Vytápění koupelny tak může být prostřednictvím infrazářiče řešeno úplně nenápadně, avšak esteticky.

Teplo v koupelně je základ pro pohodové využívání této nepostradatelné místnosti. Nepodceňujte řešení vytápění a odměnou vám bude koupelna, kde bude radost provádět hygienické návyky.

1 komentář

  1. No rozhodně bych za sebe tuto formu vyhřívání a infratopení doporučila. Dá se využít v tolika případech, kde se na klasická topná tělesa nedá ani pomyslet. Určitě se toho nebojte, sama v současnosti využívám tuto formu topení při mnoha příležitostech…

Komentáře nejsou povoleny.