nafocení bytu
Bydlení Financování Reality

Několik tipů na prodej nemovitosti

Plánování prodeje nemovitosti se neobejde bez pořádné přípravy, pokud vám záleží na tom, aby se vše odehrálo za výhodných podmínek pro obě strany. V současnosti si však seženete mnohé služby, které vám odborně připraví nezbytnou dokumentaci.

nafocení bytu

Dejte vědět, že je váš dům na prodej!

Než se pustíte do ohlašování, že prodáváte váš milovaný dům, pořádně si vše připravte, protože konkurence nikdy nespí. Určitě se bude hned několik zájemců rozhodovat, jestli si vybrat právě vaše sídlo, nebo se raději poohlédnout jinde. Naservírujte jim ihned všechny důvody, proč si zvolit právě vás. Nejprve si ujasněte, za kolik budete prodávat. Vyvarujte se příliš vysokým cenám. Odhad ceny nemovitosti pomůže s konkrétní představou, kolik požadovat od kupců. Je dobré si stanovit tu vyšší cenu a postupně snižovat. Přípravu odhadu nechte na odbornících, snadno si s tím poradí, a to dokonce bez vaší přítomnosti. Sice nepůjde o znalecký posudek, ale odhad tržní ceny jistě postačí. Vy se nemusíte účastnit osobně, ale dodat materiály a fotografie.

Před samotnou inzercí si zařiďte kvalitní fotografie, aby bylo vidět všechny vnější a vnitřní prostory. Lidé jsou zvědaví, prohlédnou si každý kout. Je velice snadné něco nafotit mobilem či fotoaparátem, ale profesionální fotky vždy vypadají o dost lépe. Dojednejte si nafocení bytu od profi fotografů, kteří se zaměřují na reality. Umí zachytit to nejlepší, a vy posléze zveřejníte nádherné snímky.

Realitní portál k vašim službám

Přípravy jste dotáhli do konce, nyní zbývá jen nalézt místo, kam umístit dokonale připravený inzertní text? Cincink vám v tomto poskytne dokonalé útočiště. Stejně tak se zde uplatnily tisíce jiných inzerátů od ostatních uživatelů. Svoje inzeráty vkládáte bezpečně, jednoduše a zdarma. I vy máte příležitost se zde nezávazně zaregistrovat a kdykoliv si prohlížet nejrůznější pozemky, domy, byty a jiné nemovitosti. Čeká vás tu milé překvapení v podobě průvodce prodejem i nákupem, ale také vám hlídací kočka vždy včas vymňoukne, že se zde objevila nabídka odpovídající vašim požadavkům. A svou aktivitu si navíc zpříjemníte získáváním kreditů pro pozdější uplatnění.

A nezapomeňte, že nedostatek financí vyřešíte pomocí výhodné hypotéky. Splátky nemusí být příliš vysoké, když si pravidelné měsíční splácení rozložíte do více let, ovšem tady záleží na tom, jestli jste mladí, nebo již v pokročilejším věku. Více o částkách vám prozradí hypoteční kalkulačka online.

Stali jste se novými majiteli domku? Vaše povinnosti nekončí, protože kupující má povinnost podat daňové přiznání, k čemuž uhradí vyměřenou daň z nabytí nemovitých věcí. O tyto záležitosti se rád postará daňový poradce, který připraví dokumenty a ohlídá včasné zaplacení. K tomu se doloží kopie kupní smlouvy a záznam o provedení vkladu do katastru nemovitostí.