Bydlení

Široký výběr žebříkových radiátorů do koupelny

qssupplies.co.uk
qssupplies.co.uk

Bez žebříkového radiátoru si již pomalu nelze představit žádnou moderní koupelnu. Žebříkový radiátor poslouží nejen k vyhřátí koupelny, ale především k estetickému a zároveň praktickému usušení vlhkých ručníků. Velký výběr různých typů žebříků umožňuje instalovat tento topný žebřík do libovolné koupelny, ať už se nachází v rodinném domě nebo v malém bytě.

Jak funguje žebříkový radiátor?

Žebříkové radiátory můžeme rozdělit do tří typů:

  • žebříkový radiátor napojený na TUV – první typ otopných žebříků se napojí na ústřední vytápění stejně jako ostatní radiátory v bytě nebo domě. Takovým žebříkem můžete nahradit původní radiátor v koupelně. Tím získáte více prostoru k pohybu v koupelně a zároveň získáte i prostor pro sušení ručníků. Výhodou žebříkového radiátoru napojeného na TUV je jeho levný provoz. Jako velké mínus je však možnost sušení ručníků a vytápění koupelny jen v topné sezóně.
  • elektrický žebříkový radiátor – pokud v koupelně nemáte možnost napojit žebřík na rozvod ústředního vytápění, může vás zachránit žebřík elektrický. Jeho výhodou je snadná umístitelnost kamkoliv. Stačí, aby byla v dosahu elektrická zásuvka. Elektrický žebřík bude použitelný celoročně. Tedy i v teplém létě si můžete nechat usušit ručníky a mírně zatopit v koupelně. Slovo mírně je zvoleno záměrně. Příkon elektrických žebříkových radiátorů se totiž pohybuje mezi 600 – 900 W, což není dostatečné pro vytápění místnosti. K usušení ručníků však postačí výtečně. A například v panelákových jádrech tento příkon bohatě postačí.
  • Kombinovaný žebříkový radiátor – výhody obou výše zmíněných typů topných žebříků v sobě spojuje kombinovaný žebříkový radiátor. Během topné sezóny může být žebřík napojen na centrální vytápění. Mimo topnou sezonu ho lze zapojit do elektrické zásuvky. Kombinovaný žebřík se tedy jeví jako ideální volba do všech rodinných domů. Jeho jedinou nevýhodou je o něco vyšší pořizovací cena.

Vzhled žebříkového radiátoru

Velké množství rozličných variant žebříkových radiátorů umožní umístit topný žebřík prakticky kamkoliv. Můžete vybírat z různých výšek i šířek žebříků. Volit můžete i různé rozestupy a rozmístění žeber. Zajímavou alternativou jsou také zkosené topné žebříky určené pro podkrovní koupelny.

Tip: Do koupelny můžete umístit zásobníkový ohřívač vody pod umyvadlo

Z barevných variant je nejčastěji využívána neutrální bílá. Ta ladí s koupelnovou sanitou a často i nábytkem. Pokud však chcete žebřík co nejméně nápadný, můžete zvolit barvu, která bude ladit s obložením stěn. Žebřík tak bude se stěnou opticky splývat. Většina firem nabízí barevné provedení ve 20ti různých odstínech barevné palety RAL. Velmi luxusně a moderně také působí provedení topného žebříku v chromu.

Designový radiátor do koupelny, zdroj: bathroombutler.co.za
Designový radiátor do koupelny, zdroj: bathroombutler.co.za

Designové radiátory

Samostatnou kapitolou jsou designové žebříkové radiátory, které svým netradičním vzhledem napomohou dotvořit atmosféru koupelny. Hodí se především do moderních koupelen a v jejich případě by bylo spíše na škodu zvolit barvu, která by učinila žebřík nenápadným.

Designové žebříky jsou nejčastěji chromované. Jejich originální vzhled může být vskutku různorodý. Od žebříků s masivními žebry až po subtilní žebříky s uspořádáním tenkých žeber cik-cak. Ty působí velmi jemně a dodají koupelně na vzdušnosti. Stejně tak jako moderní LED pracovní světla. Nejen, že mají nižší spotřebu, ale mohou mít i zajímavé designové tvary.