palivové dřevo Praha
Bydlení Zahrada

Jakým dřevem topit?

Rozhodli jste se pro topení dřevem? Správný výběr! Tuto volbu můžete ještě podpořit vhodným výběrem dřeva, protože ne každé se hodí pro vámi vybrané účely. Pro topení v krbu či kamnech vsaďte na tvrdé palivové dřevo s vysokou výhřevností a nízkou popelnatostí. Pro uzení se zase hodí jiné typy dřeva, zejména pak polena z ovocných stromů a lípy, která je považována za dřevo neutrální.

Uzení se správným dřevem bude umění

Při výběru dřeva buďte pečliví. Každý strom má svá specifika, díky nimž je vhodný pro topení v krbech, kamnech, při uzení nebo zatápění v nových kotlích. Vedle ovocných stromů určených obzvláště pro uzení se hodí rovněž ke grilování, protože perfektně vynikne vůně dřevin a propůjčí tak nezaměnitelné aroma i masu. Pod drůbež, hovězí anebo vepřové oceníte jabloň známou svým silným aroma anebo třešňové dřevo se svou sladkou vůní a dobrou výhřevností. Pro úpravu masa využijete mimo ovocných stromů také určité druhy listnáčů. Skvěle se hodí například měkké dřevo lípy, které velmi dobře hoří.

Dobře hoří i při vyšší vlhkosti

Jestliže jste si pořídili nový kotel, investujte do jakostního dřeva v podobě smrku, borovice popřípadě modřínu a olše. Velkou výhřevností se může pochlubit habr, který perfektně hoří, dlouho vydrží a navíc má dlouho žhnoucí uhlíky, které vydávají ještě dlouho po zatopení příjemné teplo. Habrové dřevo se vyznačuje sálavými plameny. Jestliže hledáte dřevo, které rychle vysychá a je tak připraveno pro topení, vyzkoušejte polena akátu. Právě tento trnovník dobře hoří i při vyšší vlhkosti, a nabízí tak vynikající poměr výhřevnosti a ceny.

Co ale dělat, když bydlíte ve městě, nemáte přístup k lesu a štípání dříví znáte pouze z pohádek o sedlácích? Palivové dřevo Praha zajišťuje dopravu zdarma do všech částí města, a díky široké nabídce vám tak dovolí zatopit v kamnech, krbu nebo kotli pohodlně a kdykoliv dle potřeby. Využijte služeb odborníků, kteří se dřevem pracují, znají všechny jeho výhody a dokážou je náležitě využít. Zvolit si smíte mezi rovnaným dřevem na paletě nebo sypaným balením.