Jakým dřevem topit?

Rozhodli jste se pro topení dřevem? Správný výběr! Tuto volbu můžete ještě podpořit vhodným výběrem dřeva, protože ne každé se hodí pro vámi vybrané účely. Pro topení v krbu či kamnech vsaďte na tvrdé palivové dřevo s vysokou výhřevností a nízkou popelnatostí. Pro uzení se zase hodí jiné typy dřeva, zejména pak polena z ovocných stromů a lípy, která je považována za dřevo neutrální.

Uzení se správným dřevem bude umění

Při výběru dřeva buďte pečliví. Každý strom má svá specifika, díky nimž je vhodný pro topení v krbech, kamnech, při uzení nebo zatápění v nových kotlích. Vedle ovocných stromů určených obzvláště pro uzení se hodí rovněž ke grilování, protože perfektně vynikne vůně dřevin a propůjčí tak nezaměnitelné aroma i masu. Pod drůbež, hovězí anebo vepřové oceníte jabloň známou svým silným aroma anebo třešňové dřevo se svou sladkou vůní a dobrou výhřevností. Pro úpravu masa využijete mimo ovocných stromů také určité druhy listnáčů. Skvěle se hodí například měkké dřevo lípy, které velmi dobře hoří.

Dobře hoří i při vyšší vlhkosti

Jestliže jste si pořídili nový kotel, investujte do jakostního dřeva v podobě smrku, borovice popřípadě modřínu a olše. Velkou výhřevností se může pochlubit habr, který perfektně hoří, dlouho vydrží a navíc má dlouho žhnoucí uhlíky, které vydávají ještě dlouho po zatopení příjemné teplo. Habrové dřevo se vyznačuje sálavými plameny. Jestliže hledáte dřevo, které rychle vysychá a je tak připraveno pro topení, vyzkoušejte polena akátu. Právě tento trnovník dobře hoří i při vyšší vlhkosti, a nabízí tak vynikající poměr výhřevnosti a ceny.

Co ale dělat, když bydlíte ve městě, nemáte přístup k lesu a štípání dříví znáte pouze z pohádek o sedlácích? Palivové dřevo Praha zajišťuje dopravu zdarma do všech částí města, a díky široké nabídce vám tak dovolí zatopit v kamnech, krbu nebo kotli pohodlně a kdykoliv dle potřeby. Využijte služeb odborníků, kteří se dřevem pracují, znají všechny jeho výhody a dokážou je náležitě využít. Zvolit si smíte mezi rovnaným dřevem na paletě nebo sypaným balením.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.