Bydlení

Chcete změnu? Začněte s bytovým textilem

zdroj: bellarose.cz
zdroj: bellarose.cz

Máte rádi změnu a toužíte proměnit své bydlení? Jde to i bez velkých a finančně náročných zásahů jako je koupě nového nábytku nebo výměna podlah. Celkový dojem z interiéru můžete změnit téměř k nepoznání promyšleným nákupem nového bytového textilu.

Začněte se závěsy a koberečky

Přestože funkci závěsů převzaly žaluzie či rolety, není nutné, aby z interiéru vymizely docela. Závěsy dodají místnosti na útulnosti a to, že již nemusí plnit funkci hlídače vašeho soukromí při rozsvícených světlech, se stává velkou výhodou. Při výběru nových závěsů nejste ničím omezeni a můžete volit třeba i mezi nadýchanými průhlednými materiály, které místnosti neuberou na vzdušnosti.

Závěs Heart Needlework, zdroj: bellarose.cz
Závěs Heart Needlework, zdroj: bellarose.cz

Při proměně interiéru bezesporu dojde i na koberečky. Velké oblibě se stále těší kusové koberce v obývacích pokojích či běhouny v předsíni. To jsou ty pravé bytové doplňky pro váš útulný domov. Pokud jste se rozhodli oživit svůj interiér závěsy, promyslete koupi koberce v téže místnosti tak, aby ladil s novými závěsy nebo aby se s nimi vhodně barevně doplňoval. Koberce nabízí nepřeberné množství barev a vzorů. Milovníky originálních bytových doplňků osloví současní výrobci, kteří velmi dobře napodobují vzhled ručně tkaných koberečků. Velmi zajímavý dojem také vytváří kusové koberce spletené z kožených pásků.

Bavlněný kobereček Grey, zdroj: bellarose.cz
Bavlněný kobereček Grey, zdroj: bellarose.cz

Doplníte-li dvojici závěsy – kobereček vhodně sladěným ubrusem na stolek, je proměna obývacího pokoje dovedena k dokonalosti. V kuchyni naopak koberec z praktických důvodů většinou chybí. Pěkně sladit a oživit kuchyňský textil však můžete vhodně vybranou kombinací prostších kuchyňských závěsů, ubrusu a podušek na jídelní židle.

Polštářky jsou IN

Dekorativní polštářky k současnému interiéru neodmyslitelně patří. A jak roste jejich obliba, zvyšuje se i počet polštářků v každé domácnosti. Aktuální trend velí: čím více polštářků, tím lépe. Největší množství polštářků patří na gauč, případně přilehlá křesla, další naleznete na postelích v ložnici i dětském pokoji, útulně působí i dekorativní polštářek umístění jakoby nedopatřením na zemi v rohu místnosti společně s dalšími dekorativními doplňky. A právě s pomocí dekorativních polštářků můžete velmi snadno proměnit styl svého bydlení.

Mnohdy ani není nutné kupovat polštářky nové, pouze postačí pro ně zakoupit nové povlaky, které budou ladit s novým kobercem či závěsy. Výběr dekorativních polštářků i potahů na ně je vskutku pestrý. Můžete vybírat od oblíbených romantických drobných květinových vzorů až po moderní dekory s geometrickými tvary.

Střídejte povlečení

Přestože ložnice není reprezentační místností, kam by běžně dohlédlo oko návštěvy, není důvod vzhled ložnice zanedbávat. Naopak, právě zde chcete strávit příjemné chvilky odpočinku a příjemnou atmosféru může navodit ucelený vzhled celé místnosti. Dominantou celé ložnice je především povlečení postelí.

Povlečení Morning Glory White, zdroj: bellarose.cz
Povlečení Morning Glory White, zdroj: bellarose.cz

Výběrem nového vzoru povlečení či dokonce volbou jiného materiálu povlečení může začít přeměna ložnice k nepoznání. Zpravidla v moment, kdy nové luxusní povlečení prvně použijete, inspiruje vás nový vzhled postele k dalším úpravám ložnice. Ať už vás ponoukne pořídit nové koberečky před postel nebo zavěsit romantické závěsy vedle oken, proměna to bude jistě zásadní.

2 komentář

  1. zbožňuju polštáře, všeho druhu. teď jsem levne v ikee nakoupila bez potahu a ten si ušila ze starých babiččiných sukní, vypadá to hrozně retro.doporučuju využít i poslední kusy látek

  2. Myslim si ze se nemusi zacinat zrovna s bytovym textilem, staci malickosti, ruzny dekorace, prestehovat nabytek, vyndat z krabic nepouzivany veci, srovnat jinak knihy v knihovne atd

Komentáře nejsou povoleny.