Bydlení

By Nord – inspirace ze srdce Severu

zdroj: nordicday.cz
zdroj: nordicday.cz

Přemýšlíte o tom, jaký styl dáte vaší domácnosti? Chcete nadčasovost ale současně máte rádi kouzlo starých časů? Líbí se vám moderní materiály, ovšem chcete při svém bydlení zůstat v dokonalém spojení s přírodou? Jsou jednoduché linie, geometrické tvary, rozmanité detaily, vkusnost, střídmost a elegance tím, co vás baví? Pokud ano, i pro vás je tu fenomén jménem nordic styl. Jak vypadá a proč se hodí do moderních domácností?

Co je nordic styl?

Nordic styl je název pro designový směr, který je inspirován severskou přírodou a stylem života. Svou podstatou je jedinečný. Přináší totiž mnoho kontrastů. Je divoký a současně klidný, střídmý a přesto extravagantní, snoubí v sobě modernu a také staré časy. Design bytových doplňků a nábytku Nordic styl je inspirován severskou přírodou. Určen je pro ty, kdo do své domácnosti chtějí vnést klid, pohodu a současně krásu.

Jednoduchost, která uklidňuje

Pokud se pro Nordic styl rozhodnete, pamatujte si, že se ho musíte držet ve všech detailech. Pokud se totiž kombinován se stylem jiným, nedělá to dobrotu! Jestliže se vám podaří být stoprocentně „nordic“, vytvoříte jednoduchou a přesto maximálně funkční a designově dokonalou domácnost.

Nábytek ve znamení severského stylu do každé místnosti

Základem je, pořídit si stylový nábytek. Ten poznáte opravdu jednoduše. Nábytek nordic styl má jednoduché linie, bez zbytečných ozdob. Hodí se do každé místnosti. Zvláště krásně vyniká nábytek v obývacích pokojích a ložnicích. Typické jsou například skříně s jakoby nahodile vytvořenými policemi či zdánlivě nenápadné taburetky, pořídit si také můžete pohodlná houpací křesla, prosklené vitríny a další. Specialitou je například dekorativní žebřík.

Dekorativní žebřík, zdroj: nordicday.cz
Dekorativní žebřík, zdroj: nordicday.cz

Přírodní materiály jako záruka krásy a výdrže

Typickým materiálem pro výrobu nábytku i dekorací je dřevo, sklo, kov a látky. Nebojte se jejich kombinace. Tyto materiály k sobě ladí a navíc jsou trvanlivé, takže vám dekorace i nábytek vydrží řadu let. Typickými barvami jsou bílá, černá a všechny tóny šedi.

Nordic motivy navodí úžasnou atmosféru

Pokud chcete být „nordic“, musíte si pohrát s designovými doplňky. Nádherné jsou například dekorativní polštáře s motivy přírody nebo i severských zvířat. Chybět nesmí doplňky. Úžasně vypadají hodiny ze dřeva, na kterých nenajdete číslice, závěsná dekorace v podobě hlavy jelena, úchytky, které vypadají jako kameny, koupelnu můžete oživit praktickými doplňky jako je dávkovač mýdla v bílé barvě s výrazným zdobením v podobě geometrických tvarů a další.

V interiéru by nemělo chybět ani dekorační osvětlení. Vsadit můžete na romantické lucerny nebo výrazné svícny. Nordic styl to jsou například i neobvykle řešené obrázky a rámečky na fotografie.

Kde sehnat?

S nabídkou nábytku i doplňků Nordic styl přichází na český trh obchod Nordic Day. V jeho nabídce najdete to nejlepší, co je možné mít. Nabídka totiž obsahuje kousky od těch nejvýznamnějších skandinávských značek jako je House Doctor, Tine K Home, Nordal, By Nord, Hübsch, Madam Stoltz a další.

2 komentář

  1. Z internetovýho obchodu Nordic Day jsem si objednala povlečení, sice bylo dost drahý, ale je úžasný. Jak materiál, tak vzor. Jestli se vám líbí černobílý, takový až studený motivy, tak se tam určitě koukněte.

  2. zdravim,ja ne ze bych byl proti moderni dobe, ale preci jen si radsi nabytek vyberu radsi v obchode nez na internetu. takze skoda, ze zde doporuceny nordic day je pouze online

Komentáře nejsou povoleny.