Bydlení

Jak správně vybrat podlahu?

Čeká vás rekonstrukce a chcete začít hezky od podlahy? Nebo stavíte rodinný dům a zvažujete, která podlahová krytina je pro vás ideální? Zkuste si odpovědět na základní otázky a uvidíte, jaký materiál u vás vyhraje. Stačí se obrátit na podlahy Brno, kde najdete všechny žádané materiály pro podlahové krytiny a budete překvapeni, že kvalitní a funkční kousky nemusíte přeplácet.

Umělý materiál, nebo dřevo?

Každý materiál má své plusy a specifické výhody, jež se hodí do různých prostor i odlišné majitele. Pokud tíhnete k přírodním materiálům, osloví vás zajisté dřevěné podlahy s jedinečnou strukturou dřeva. Tady platí, že každý kus je originál a vypadá skvěle prakticky kdekoliv. Není ale úplně vhodný do namáhaných prostor, proto se jeho pokládce vyvarujte například v chodbě či vstupní hale. Podlahové studio Brno nabízí celou škálu barevných variant dřevěných podlah a v jejich sortimentu přirozeně nechybí ani vhodné pečující prostředky, díky nimž si dřevo uchová svou strukturu, barevnost a pružnost. Nutno dodat, že dřevěné podlahy vyžadují pravidelnou údržbu a jsou cenově dražší. Levnější řešení představují laminátové podlahy, jež vám učarují cenou i možnostmi výběru. Další žádanou a přírodní variantu představují korkové podlahy v jedinečném designu. Výhodou je měkkost podlahy, příjemný pocit na dotyk i hřejivost.

Do dětského pokoje koberec – aspoň na kousek

Pokud hledáte odolný a prakticky bezúdržbový materiál, vsaďte na vinyl. Vkusné vinylové podlahy patří mezi volbu číslo jedna. Slibují totiž řadu funkčních vlastností a v neposlední řadě dobrou cenu v poměru za kvalitu a životnost. Vinylová pokládka dnes nezdobí pouze kuchyňský prostor, obývací pokoj nebo chodbu, skvěle pasuje do dětského pokoje či koupelny. Pod vinylovou podlahu se dá instalovat podlahové vytápění a pokud chcete dětem dopřát komfort i na zemi, doporučujeme vinyl oživit kusovým kobercem do hrací zóny v pokoji.