Bydlení

Jaké existují varianty patrových postelí pro děti?

shutterstock.com

Dětský pokoj je místnost, která má nabízet nejen místo pro spaní, ale také pro hraní. Potýkáte-li se však s nedostatkem volného prostoru, zvolte alternativní řešení, jímž může být patrová postel. Při jejím výběru byste měli klást nároky jak na celkové pohodlí, tak i na bezpečnost. Na trhu existuje několik typů patrových postelí a v dnešním článku se na jednotlivé varianty podíváme blíže.

Patrová postel s dvěma lůžky

Máte dvě děti a nemůžete jim nabídnout samostatné dětské pokoje? A je i ten jeden pokoj malý? Ušetřete místo patrovou postelí s dvěma lůžky – jedním dole, druhým nahoře. Jelikož je taková postel více zatěžována, je nezbytné zvolit kvalitní masivní materiál, který zaručí jak bezpečnost, tak i pevnost a dlouhou životnost.

Klasická patrová postel, zdroj: matrace-comfort.cz

Lezení na horní postel je vyřešeno buď žebříkem kolmo k zemi, který je ale vhodný pro starší děti, a bezpečnější variantou jsou postupně stoupající schůdky.

Patrová postel s volným prostorem

Další variantou je vyvýšená patrová postel, která nabízí jedno horní lůžko a v dolní části dostatek volného prostoru. Zde si může dítě vytvořit učební kroužek s pracovním stolem, židlí a lampičkou. A i přesto zůstane v pokoji dostatek místa pro hraní. Další možností je, že se pod postel umístí úložné prostory.  Tato vyvýšená postel nabízí spoustu kombinací, jak ušetřit místo a využít efektivně volný prostor.

Patrová postel s flexibilním prostorem pod ní, zdroj: matrace-comfort.cz

Máte-li dvě děti v jednom dětském pokoji, můžete kolmo k této posteli umístit druhou postel, vedle ní dát ještě poličky, skříňky či stůl a podobně. V uspořádání nábytku se zde fantazii meze nekladou.

Vyvýšená postel

Na trhu najdete také mírně vyvýšené postele, které sice nenabízí prostor pro umístění psacího stolu, ale mají dva či více úložných prostorů, které jsou řešené zásuvkami. Zde si může dítě uklízet své hračky, ložní prádlo, oblečení a podobně. Tato postel je tak ideální pro jedináčka, který se potýká s nedostatkem prostoru.

Postel s úložným prostorem, zdroj: matrace-comfort.cz

Matrace do dětských postelí

Když kupujete novou postel, pravděpodobně vás čeká i výběr vhodné matrace. V dnešní době je na trhu řada různých typů. Speciální matrace pro děti se používají akorát u těch nejmenších do postýlek. Jinak již dětem můžete koupit klasickou matraci. Vybírejte tedy podle stejných hledisek jako byste vybírali matraci pro dospělého. Nedávno jsme psali, jak upravit spaní pro alergika, který je stále aktuálnější.

2 komentář

  1. Z nás to bylo také dost nepříjemné… palandy jsme měli, ale potom nám bylo ortopedem doporučeno se toho zbavit. Upřímně jsem se dost bála taky z hlediska bezpečnosti, vím, jako malá jsem na tom taky blbla, ale když je člověk v kůži rodiče, je to úplně něco jiného.

    Nedávno jsem viděla na netu fotky jakési dvojté postele, které vlastně nebyly tak nahoře nad sebou, ale prostorově velice úsporné.

    Matrace pro děcka jsme chtěli koupit u dormea, ale pak jsme zvolili http://www.kralovske-spani.cz/matrace-1-1-zdarma/ kde jsme vyfasovali i druhou, což pro nás bylo finančně výhodnější. Upřímně ale nemůžu posoudit, co by bylo lepší z hlediska kvality. Má s tím někdo zkušenosti?

Komentáře nejsou povoleny.