Bydlení

Nový domov, nová sedačka

Nakupujete vybavení do svého nového domu či bytu? Přemýšlíte, jak by měl vypadat váš vysněný obývací pokoj? Začněte od sedací soupravy. Neběhejte po obchodech, ale v pohodlí vašeho domova se usaďte u počítače a začněte vybírat. Tolik barev, druhů potahů a typů souprav pod jednou střechou stejně nikde nenajdete.

Než se zamilujete do prvního kousku, který uvidíte, zvažte důkladně, k čemu bude sedačka po dobu své životnosti sloužit. Zkuste dát šanci i jiným, a možná lépe vybaveným, než se zcela rozhodnete.

Nemusí to být jen gauč

Zjistěte, co vám vaše budoucí sedací souprava může nabídnout. Sedačka zabere v bytě docela dost místa, měla by na oplátku zase nějaké poskytnout. Pokud bude vaše rozkládací sedací souprava navíc přes noc využívána jako postel, je úložný prostor nepostradatelným místem pro uschování polštářů a přikrývek přes den. Kvalitní spánek vám zajistí výplně polstrování z elastické pěny a pružin. Už se nemusíte bát bolavých zad.

I když je tento kus nábytku v místnosti dominantní svou velikostí, nemusí udávat směr celého interiéru, naopak ho může jen doplnit. A to i v případě, že si vyberete potah ve vaší oblíbené barvě, ať už je jakákoli.

Pohodlí především

Na sedačce strávíte mnoho času. Času, který pro vás má být příjemný. Ať už to jsou dlouhé večery s přáteli, filmové maratony, rodinné oslavy nebo odpolední siesta po náročném pracovním dni. Vaše sedačka by měla dát takový komfort, jaký si zaplatíte. Velké oblibě se těší rohové sedačky, které se vyrábí v pravé i levé variantě. Příjemně se na nich usadí více lidí. Dnes již klasikou jsou soupravy složené z křesel a z dvoumístné či třímístné pohovky. Tato souprava je elegantní. V koženém provedení se hodí i do pracoven. Potřebujete-li opravdu velké „rozvalovadlo“, zkuste se poohlédnout v sekci sedaček tvarovaných do písmene U. Nebo dopřejte pohodlí svým nohám pomocí taburetu. Některé sedačky mají dokonce polohovatelný záhlavník. I přesto, že vám teď přijde tato funkce zbytečná, po vyzkoušení ji shledáte nepostradatelnou.