nástěnné zrcadlo
Bydlení Dekorace a bytový textil

Starožitný nábytek s nádechem romantiky

Každá žena potřebuje slyšet od svého muže, že je krásná a přitažlivá. Udělejte radost sobě i své ženě. Vybavte svou domácnost starožitným doplňkem, který ji oživí. Sáhněte po toaletním stolku, nástěnném zrcadlu nebo šperkovnici.

nástěnné zrcadlo

Proč starožitný nábytek do moderního bydlení?

Moderně vybavená domácnost sází na maximální využití prostoru a jednoduchost. Starožitný nábytek mu dodá punc neotřelosti, jedinečnosti a originality. Zároveň mu vdechne nádech tajemna a historie.

Jak vybrat historický nábytek

V první řadě je třeba mít na paměti, že nábytek by měl být funkční a využitelný v domácnosti. Historický nábytek nemusí být nutně rozměrný a masivní. Můžete volit i méně prostorově náročné prvky, které udělají tutéž službu.

Oživte svou domácnost třeba nástěnným zrcadlem nebo toaletním stolkem z období renesance, baroka, rokoka, empíru, biedermeieru…

toaletní stolek

Existuje tolik historických stylů… který zvolit?

V historii se již vystřídalo nesčetné množství stylů, je však jen na vás, pro který se rozhodnete. Vězte, že zde neexistuje špatné rozhodnutí, důležité je, aby se líbil exemplář vám.

Dáme vám však radu. Pokud se rozhodnete jednu místnost vybavit více historickými kousky, zůstaňte věrni jednomu stylu.

Kde mohu zakoupit starožitný nábytek

Rozhodli jste se vybavit svou domácnost některým z historických artiklů a přemýšlíte, kde je můžete zakoupit? Doporučujeme vám navštívit prodejny, které se specializují na tento typ zboží. Prodejny ve většině případech disponují také vlastními webovými stránkami, kde prezentují své nabízené zboží. Můžete tak obhlédnout jejich nabídku ještě před osobní návštěvou, a to z pohodlí domova.

Že se vám žádný starožitný solitér nelíbí? Neztrácejte naději, některé prodejny nabízejí možnost dovozu nábytku ze zahraničí. Nebojte se tuto příležitost využít.