Bydlení

Rozkládací pohovky: Jako roli hraje velikost spací plochy

shutterstock.com
shutterstock.com

Při výběru pohovky si musíte ujasnit, k jakým účelům ji budete využívat. Pokud na ní hodláte pouze sedět, pak volte klasickou pohovku. Jestliže ovšem počítáte s tím, že ji občas někdo využije ke spaní, pak dejte přednost rozkládací pohovce. Právě rozkládací pohovky jsou vhodné i pro občasný spánek, kvalitnější varianty lze určitě využít i namísto postele pro každodenní spánek.

U rozkládací pohovky, která má sloužit i jako lůžko, hraje důležitou roli velikost spací plochy. Na pohovce, která bude mít po rozložení na délku sotva metr a půl, se zcela jistě dospělý člověk nevyspí. A když už, tak bude ráno celý rozlámaný.

Minimální rozměry spací plochy rozkládací pohovky

Ideální je, pokud má pohovka po rozložení velikost spací plochy na délku alespoň 190 centimetrů. To je minimální délka, která je doporučována pro lůžka dospělých lidí. U běžné postele se dokonce doporučuje, aby její délka byla alespoň o 20 centimetrů větší, než je výška vaší postavy. To znamená, že pokud měříte 180 centimetrů, měla by být postel dlouhá 2 metry. V případě rozkládací pohovky to nemusí být tak striktně dodržováno, pokud ji budete používat jen občas.

Jako příklad pohovek, které mají vhodné rozměry spací plochy, uvedu pohovky Matador a Milano z internetového obchodu Nábytek-Elegance.cz.

Pohovka Matador

Rozkládací pohovka Matador má po rozložení spací plochu o rozměrech 190×136 cm. Právě tyto rozměry jsou již dostačující k tomu, abyste se na pohovce vyspali opravdu pohodlně a nemuseli se nijak krčit a ležet v nepřirozených polohách. Pohovka Matador má navíc velmi dobře vyřešen způsob samotného rozkládání, provádí se velmi jednoduše vysunutím. Lůžko tak máte připraveno během pár vteřin.

Pohovka rozkládací MATADOR 4, zdroj: nabytek-elegance.cz
Pohovka rozkládací MATADOR 4, zdroj: nabytek-elegance.cz

Rohová sedačka Milano

Rohová sedačka Milano má již na první pohled velké rozměry a je vhodná spíše pro větší místnosti. Po rozložení disponuje skvělými rozměry spací plochy – 203×125 cm. To už umožňuje pohodlný spánek i vyšším postavám. Díky dřevěné konstrukci je navíc stabilní i po rozložení, takže se ráno určitě neprobudíte na zemi.

Rohová rozkládací sedací souprava MILANO 2, zdroj: nabytek-elegance.cz
Rohová rozkládací sedací souprava MILANO 2, zdroj: nabytek-elegance.cz

Na rozměry spací plochy si při výběru pohovky dejte velký pozor. Pokud by nebyly dostačující, pohovka by v rozložené poloze nebyla příliš praktická a sloužila by tak maximálně dětem.

1 komentář

  1. jen bych doplnila, ze idealni je skloubit rozkladaci kvalitni pohovku,ktera ma ulozne prostory.bydlim v malem byte a ona moznost schovat nektere prebyrecne veci je k nezaplaceni.

Komentáře nejsou povoleny.