Bydlení

5 kuchyňských nástrojů bez kterých se určitě neobejdete!

shutterstock.com

Aby šla práce v kuchyni od ruky, je nutné mít vhodné vybavení. Možná si myslíte, že již máte vše potřebné, ale díky tomuto článku možná zjistíte, že to tak není. Pomocníků, jimiž si lze usnadnit mnohé činnosti, je celá řada a neustále přibývají. Inspirujte se následujícími našimi tipy.

Investovat do zařízení domácnosti je nutné neustále – zvyšujete si tak komfort bydlení. V dnešním článků se zaměříme na užitečné kuchyňské potřeby. Které to jsou?

1/ Kráječe na ovoce, zeleninu nebo univerzální

Při přípravě pokrmů se nevyhnete krájení. To je někdy docela obtížné a ne vždy je výsledek takový, jaký jste si představovali. Jestliže však vsadíte na kráječ, můžete jedním jednoduchým pohybem udělat práci, která jinak trvá několik minut. Pořídit si můžete nejen známý kráječ na česnek, ale také na cibuli, jablka či banány nebo sýr.

Kráječ na pizzu, zdroj: kulina.cz

2/ Nůžky uplatníte při všech činnostech

Otvírání všemožných obalů je činnost, která je v kuchyni nevyhnutelná. Pokud se spoléháte jen na sílu svých rukou, pak jste se určitě někdy setkali se situací, kdy trhnutí způsobilo, že se část obsahu uvnitř sáčku nebo krabice vysypala či vylila. A to je škoda. Přitom stačí mít při ruce kvalitní nůžky. Ty mohou být univerzální, právě pro výše uvedené případy, nebo i speciální, třeba na porcování drůbeže, které tak bude mnohem snadnější.

Univerzální nůžky, zdroj: kulina.cz

3/ Teploměr – rare, medium nebo well done?

Myslíte-li to s vařením vážně, pak by vám neměl chybět teploměr. Přesné dodržení postupu při přípravě jídla je pro dobrý výsledek stěžejní. Jenže jak odhadnout, zda má voda už potřebných 80 stupňů, nebo zda je maso již prohřáté, jak má být? S nerezovým digitálním teploměrem budete vědět přesně!

Teploměr usnadní přípravu pokrmů, zdroj: kulina.cz

4/ Škrabka na zeleninu

Očistit zeleninu klasickým kuchyňským nožem, to chce pořádný cit v rukách. I tak se ale vytvoří spousta odpadu, na kterém je zbytečně moc dužiny. Pořídíte-li si speciální škrabky určené na jednotlivé druhy zeleniny, už vás takový problém trápit nebude. Navíc kolem slupky bývá nejvíce vitamínů.

Tip: V kuchyni oceníte i kvalitní sadu nádobí různých tvarů i velikostí.

5/ Otvírák na šroubovací uzávěry

Znáte to určitě taky. Těšíte se, jak si pochutnáte na zavařenině od babičky, ale ve chvíli, kdy dojde na otvírání sklenice, jste v koncích. Nepovolí a nepovolí. Poradí si s tím otvírák na šroubovací uzávěry, co jednoduše nasadíte a lehce otočíte.

Otvírák na šroubovací uzávěry, zdroj: kulina.cz

A jaké máte vy nepostradatelné pomocníky v kuchyni? Podělte se s námi v komentářích.