Bydlení

Mít tak po ruce šikovného elektrikáře

Kontakt na spolehlivého elektrikáře je rozhodně radno mít uložený v mobilním telefonu. Nikdy totiž nevíte, kdy ho budete potřebovat. 

Výpadky proudu rozhodně nejsou ničím příjemným. Nejenže si neposvítíme, neuvaříme kafe, neohřejeme večeři, neodpovíme na e-mail a nepustíme si film na Netflixu. V závislosti na příčině původu výpadku jsou v ohrožení i spotřebiče, který v daný okamžik byly zapojeny do sítě. Občas k nim ale dochází. Na vině může být spousta příčin od těch banálních po ty vážné. S těmi banálními si samozřejmě poradíte sami, na ty vážné už ale budete muset povolat specialisty. 

Co zvládnete sami? 

Některé úkony samozřejmě zvládnete svépomocí. Například vyhozené pojistky. Je-li problémem vašeho momentálního black-outu vyhozený jistič, pokuste se ho nahodit. Nepůjde-li to přímo u vás v domě či bytě, pokuste se tak učinit na hlavním rozvaděči. Ten bývá v bytových jednotkách na chodbě a v rodinných domech mimo dům. Svítíte? Gratulujeme, problém je odstraněn. Pokud ne, budete muset pátrat dál. 

Znáte své jističe?

Problém vám totiž zřejmě bude způsobovat konkrétní spotřebič zapojený do sítě. A je třeba zjistit, který to je. Rozvodová skříňka obsahuje několik jističů. Ty bývají popsané (zásuvky kuchyň, obývák, myčka, lednička atd.). Chcete-li zjistit, jaký spotřebič vám způsobuje problémy, nejprve všechny jističe shoďte a pak je postupně nahazujte. Pokud se po nahození konkrétního jističe (například zásuvky obývák) vyhodí i hlavní jistič, víte, že problém způsobuje nějaký spotřebič zapojený do zásuvky v obýváku. 

Obraťte se na profesionály 

Není tomu tak? V tom případě se zřejmě neobejdete bez zásahu specialistů. V Praze a okolí zjišťuje elektro pohotovost společnost Elektro Elefant (na internetu hledejte pod odkazem pohotovost elektrikář Praha) odstraňující veškeré poruchy a havárie na elektroinstalaci nonstop. Ve všední dny (od 8 : 00 – 18 : 00 hodin) k vám dorazí do 60 minut, v nočních hodinách (od 10.00 do 8:00 hodin) do 90 minut. Ani se tedy nenadějete a bude po problému. Více informací najdete na odkazu elektrikář pohotovost nonstop.