Dům a stavba

Kdy se používají anhydritové podlahy?

Přemýšlíte nad vhodným podlahovým potěrem? Plánujete i podlahové vytápění? V takovém případě se musíte rozhodnout mezi anhydritovou podlahou a tradičním potěrem z písku a cementu. V praxi se v současné době upřednostňuje anhydritová alternativa, a to hned z několika důvodů.

Anhydrit jako takový se nachází v přírodních ložiscích minerálů, ale taktéž vzniká jako vedlejší produkt různých průmyslových procesů. Představuje však v každém případě případě pojivo používané při výrobě tekutých potěrů.

Jaké jsou výhody anhydritové podlahy?

anhydritové podlahy vás nadchne úplné zakrytí trubek podlahového vytápění. Vzhledem k tomu, že je tento nátěr dokonale tekutý, snadno dosáhnete perfektního pokrytí bez mezer. Práce jde navíc od ruky, nemusíte se trápit zdlouhavým a pracným ručním pokládáním.

Anhydritová podlaha se realizuje docela rychle. Během několika hodin vylijete jednu místnost, což oceníte v okamžiku, pokud vám jde o čas. Lité podlahy jsou hustší než tradiční potěr, takže zvuková izolace je mnohem lepší. Zároveň se nanáší ve velice tenké vrstvě, a proto jsou mnohem lehčí. 

Jednou z dalších hlavních výhod anhydritového potěru je, že má mnohem lepší tepelnou vodivost, takže snáze propouští teplo, a proto se používá v kombinaci s podlahovým vytápěním. V neposlední řadě je anhydritová podlaha šetrnější k životnímu prostředí. Důvodem je, že až 36 % anhydritového potěru je ve skutečnosti tvořeno recyklovanými materiály, a navíc produkuje mnohem méně CO2.

Kdo nabízí anhydritovou podlahu?

Jestliže hledáte odborníka na kvalitní anhydritové i lité podlahy a samonivelační potěr, podívejte se na nabídku služeb společnosti Anhypodlahy. Působí po celé České republice. Stačí společnost nezávazně kontaktovat a zjistit, jaká bude kalkulace na váš konkrétní projekt.