barvy laky
Dům a stavba Rekonstrukce

Svěží, jarní nátěry jsou tady

Jaro už doslova buší na dveře a stále více času začínáme konečně trávit na chalupách, na zahradě i v garáži. S tím jsou ale spojeny i práce na zahradě, oživení nátěrů nábytku, plotu, zahradního domku či omítek. Díky širokému online výběru máte k dispozici produkty předních značek i speciální namíchané barvy a laky. Připravte se na letní sezónu včas a zahajte práce na zahradě už nyní, protože i kvalitní nátěry vyžadují určitou délku schnutí, aby byl efekt maximální.

Laky pro vnitřní užití i exteriér

Laky jsou obecným pojmem, který se dále člení podle typu použití. Laky mají za úkol oživit barvu, díky transparentnímu odstínu dokonale zachovají originální kresbu dřeva, dodají výživu a ochranu. Také laky podléhají dělení podle toho, zda jsou vodou ředitelné, syntetické, popřípadě polyuretanové. První zmiňované laky se vyznačují snadnou aplikací s minimálním zápachem a poměrně rychlým vytvrdnutím. Naopak syntetické barvy laky na dřevo vyžadují delší dobu schnutí a také mají specifický zápach. Polyuretanové laky na dřevo jsou sice dražší, naopak slibují vysokou kvalitu. Jsou tvrdé, pružné a stálobarevné. Velmi žádané jsou též třeba olejové laky vhodné pro oživení starých dřevěných podlah a nábytku. Díky aplikaci ochranné vrstvy laku docílíte odolnosti vůči povětrnostním vlivům, proto jsou hojně využívány ve vnitřních prostorách i venku na dešti. Mezi jednosložkovými a dvousložkovými variantami najdeme též epoxidové laky na dřevo odolné vůči extrémním teplotám.

Po vlhké zimě do sucha

S jarními teplotami se také zvyšuje frekvence větrání. Může se ale stát, že po příjezdu na chatu po dlouhé zimě ucítíte typický vlhký, zatuchlý vzduch. Proti tomu skvěle působí ceresit ve formě praktických sáčků či odvlhčovače v moderním designu. Ceresit představuje celou řadu produktů pro zastavení vlhkosti a plísně.