Bydlení

Víte, co filtruje filtrační konvice?

Na trhu je mnoho filtračních konvic, ale víte, co filtrují? Filtry odstraňují dočasnou tvrdost vody, která způsobuje změnu chuti a vzhledu čaje nebo usazování vodního kamene ve varné konvici. Kromě toho filtry zbavují vodu většiny chlóru a jeho organických sloučenin, které sice nejsou zdraví škodlivé, ale kazí chuť vody. Pokud tedy chcete zlepšit chuť svého čaje nebo kávy nebo zabránit usazování vodního kamene, zvažte použití filtrační konvice.

Co nám teče doma z kohoutku?

Možná vás to překvapí, ale jedná se o čistou, nezávadnou vodu s vyváženým poměrem chemických látek včetně vápníku a hořčíku. Definice složení kohoutkové vody je zakotvena v zákoně a ve vyhlášce ministerstva zemědělství a zákon také stanoví přísná kritéria pro kontrolu kvality pitné vody a maximální přípustné množství jednotlivých látek. Pokud se voda „nevejde“ do zákonných tabulek, nesmí být označena jako pitná. Nemusíte se tedy bát se kohoutkové vody napít. Další otázkou je ovšem její chuť. Ta už často k napití neláká. Většinu lidí odrazuje chlorová pachuť, která je pozůstatkem po dezinfekci vody.

Co s chlorovou pachutí?

Můžete ji odfiltrovat pomocí filtrační konvice. Na trhu je mnoho filtračních konvic, ale jak vybrat filtrační konvici, která vám bude plně vyhovovat? Vezměte v úvahu především to, aby šel filtr snadno vyměnit, také by měl z vody odstranit co nejvíce nežádoucích látek, včetně chlóru a jeho organických sloučenin. Filtrační konvice by měla mít kapacitu, která vyhovuje vašim potřebám a měla by se snadno používat a čistit.

Jaké jsou výhody používání filtrační konvice?

Používání filtrační konvice přináší mnoho výhod, mezi které patří především zlepšení chuti vašich teplých a studených nápojů. Mnoho uživatelů filtrační konvice si také pochvaluje nižší usazování vodního kamene ve varné konvici, do které lijí přefiltrovanou vodu. Díky tomu se prodlouží její životnost. Dalším významným benefitem je zbavení vody chlóru a dalších nežádoucích látek, což zlepšuje její chuť. Používání filtrační konvice navíc šetří vaši kapsu, protože se vyhnete nucenému nákupu balené vody. O nižším podílu na zamoření přírody plastovým odpadem ani nemluvě.