Ostraha objektů
Dům a stavba Ostatní Reality

Bezpečnost až na prvním místě

V dnešní době je bohužel nutné velmi dobře chránit svůj majetek. Vlastníte-li jakoukoli větší nebo menší nemovitost, myslete na její a svou bezpečnost.

Častokrát se setkávám s lidmi, kteří tuto dnes již nutnost podceňují. Ostraha objektů už dávno není výsada jen průmyslových firem a obchodních domů. Hlídat potřebují i administrativní budovy, památky a v neposlední řadě bytové domy. Veřejná prostranství mají své logické důvody k ostražitosti. Domy, kde bydlíme, považujeme za bezpečná místa. Ovšem do doby, než se něco stane. Zkusme předejít tomuto okamžiku vlastní inciativou.

Žijete ve velkém městě. V klidné lokalitě. V hezké nové bytové zástavbě. Vcházíte do domů. Dovnitř s vámi vchází cizí osoba. Je milá, sympatická, slušně oblečená. Nevidíte důvod ji nevpustit do domu, i když ji neznáte. Osoba s vámi nastoupí do výtahu, okrade vás, aniž byste to třeba v tu chvíli zaregistrovali, a uteče. A to je ještě ta lepší varianta, protože jste nepřišli o život. Jestliže má dům bezpečností kamerový systém, tato skutečnost s největší pravděpodobností vůbec nenastane.

V případě budovy, která skýtá prostory pro kanceláře různých firem, by měla být ostražitost dvojnásobná. Tady totiž už nejde jen o osobní majetek, ale můžou být ve hře i firemní data a celé její know-how.

Uvědomíme-li si rizika, můžeme se jím vyhnout. Příklady uvedené výše spojuje neznalost možných důsledků.

Víte, kdo vám uklízí?

V práci trávíme většinu svého času, takže každou volnou chvilku chceme urvat pro sebe a své nejbližší. Nechceme trávit svůj drahocenný čas další prací jako je úklid, údržba zahrady a jiné. Když je možné najmout si úklidové služby, uděláme to. Na trhu je mnoho firem, které nabízí podnikům i soukromým osobám správu jejich nemovitosti. Při výběru mějte na paměti, že váš majetek je kus vašeho soukromí, které je potřeba chránit. Svěřte provozní i technickou správu vašich domů do rukou lidí, kteří se postarají i o jeho zabezpečení. Tak budete mít vždy jistotu v tom, kdo se po vaší nemovitosti pohybuje a proč.