Dům a stavba

Vybíráte tepelné čerpadlo vzduch/voda? Prodeje potvrzují kvalitu IVT AIR-X

shutterstock.com
shutterstock.com

Toto tepelné čerpadlo švédského původu bylo v roce 2015 nejčastěji instalovaným tepelným čerpadlem. Důvod tohoto úspěchu? V porovnání s konkurencí výrazně vyšší výkony, kvalitní zpracování, poskytované záruky a oblíbenost značky IVT.

Počet instalací IVT AIR-X roste nepřetržitě od roku 2014 (měřeno statistikami za čtvrtletí), kdy v prvním kvartále tohoto roku překonal hranici 500 instalací! Dlouhodobý úspěch tohoto tepelného čerpadla nemůže být náhoda…

Počet instalací IVT AIR X, zdroj: cerpadla-ivt.cz
Počet instalací IVT AIR X, zdroj: cerpadla-ivt.cz

Technické údaje hrají do karet IVT AIR-X

V prvním odstavci tohoto příspěvku jsme se odvolávali na skvělý výkon IVT AIR-X. Konkrétně se jedná tato „čísla“

  • průměrný roční topný faktor (SCOP) 4,84 (tj. o 20 % a více v porovnání s konkurencí)
  • topný faktor (COP) 2,36, tj. o 7,2 % a více v porovnání s konkurencí
Porovnání tepelného čerpadla IVT AIR-X s konkurencí, zdroj: cerpadla-ivt.cz
Porovnání tepelného čerpadla IVT AIR-X s konkurencí, zdroj: cerpadla-ivt.cz

Vysoký průměrný roční topný faktor a topný faktor naznačují, že IVT AIR-X nebude nadměrně zatěžovat Vaši peněženku (při stejném množství elektrické energie je schopen vyprodukovat více tepla než konkurence). Toto čerpadlo je v porovnání s konkurencí úspornější o 25 % a více a spadá do nejúspornější třídy čerpadel!

Náklady na provoz jsou sraženy na minimum

Nemusíte se ale bát, že nízké provozní náklady jsou vykoupeny kratší životností. Právě naopak, peníze za údržbu ušetříte díky vysoké kvalitě používaných materiálů, čerpadlo navíc nevyžaduje revizi chladiva a společnost IVT, s.r.o. jej dodává se zárukou 5 či 10 let!

Ještě v záruční době se tak dostanete do situace, kdy se Vám zaplatí investice do tohoto tepelného čerpadla a Vy budete „v zisku“. Na IVT AIR-X lze samozřejmě získat dotaci v rámci tzv. kotlíkových dotací (jedná se o nejvýkonnější tepelné čerpadlo vzduch/voda, které lze financovat v rámci programu „kotlíkových dotací“).

Pokud tedy aktuálně hledáte nový zdroj tepla pro Vaši nemovitost, určitě berte jako jednu z možností právě tepelné čerpadlo IVT AIR-X. Případné dotazy k tomuto čerpadlu Vám rádi zodpoví pracovníci společnosti IVT, s.r.o., které můžete kontaktovat prostřednictvím internetových stránek této společnosti