starožitná knihovna
Bydlení

Starožitná knihovna v moderním bytě

starožitná knihovna

Starožitnosti už dávno nepatří na smetiště. Že se do vašeho moderně zařízeného bytu nehodí? Chyba lávky. Ukážeme vám, že i v moderním bytě má starožitný nábytek, ať už se jedná o stůl, křeslo, komodu či knihovnu, své nezastupitelné místo.

Jste vášniví čtenáři?

„Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“ (Oscar Wilde)

Každý vášnivý čtenář se snaží své knihy hýčkat, udržovat je v nepoškozeném stavu. Knihám vyčlení jejich místo a k tomuto účelu nejlépe poslouží knihovna. Díky ní si udržíte v knihách přehled a jejich uspořádáním jim zajistíte jakýsi řád. Ano, i uspořádání knih v knihovně by mělo být promyšlené.

Oživte interiér starožitnou knihovnou

Pro oživení interiéru čtenářské domácnosti se skvěle hodí starožitná knihovna. Nejen, že jej zosobní, přinese do něj nádech historie, ale také udrží v knihách pořádek.

Otázkou však zůstává, jak ji sladit se stávajícím vybavením bytu, aby jej vhodně doplnil a nepůsobil těžkopádně?

Kontrast přitáhne oči hostů

Starožitné vs. moderní. Dva rozdílné styly a přitom jeden vedle druhého udělají tolik parády.

Hojně využívaným prvkem bytových designerů jsou kontrasty. Nebojte se jich ani vy. Právě kontrast připoutá zraky vašich hostů, neunikne tedy jejich pozornosti a stane se tématem rozhovorů.

Máte pokoj zařízený světlým nábytkem moderní doby? Doplňte jej dřevěnou knihovnou.

Kde sehnat starožitnou knihovnu?

Jste na internetu jako „ryba ve vodě“? Svět internetu nabízí mnoho možností. Ať už jde o online bazary, e-shopy či vyhledání konkrétních firem zaměřených na starožitný nábytek ve vašem okolí.

Chcete vidět knihovnu na vlastní oči? Pak obejděte prodejny starožitného nábytku, ev. prodejní výstavy. Starožitný nábytek je občas k vidění také v bazarech, což většinou obnáší restauratérský zásah.

Líbí se vám knihovna ve francouzském, anglickém či jiném stylu? Zkuste zapátrat, zda se některý z prodejců zaměřuje také na dovoz nábytku ze zahraničí.