Bydlení

Fotogalerie: Jak vypadají interiérové 3D panely v bytě

zdroj: 3dpanely.cz
zdroj: 3dpanely.cz

Zdají se vám vaše zdi nudné a chcete je oživit něčím netradičním? Nezamlouvají se vám ani tapety či dekorativní nálepky na zeď? Pak vyzkoušejte něco nového a nechte si nainstalovat do svého interiéru 3D panely, které se ve světě bydlení opět dostávají do popředí. Uplatnění nachází jak v obývacím pokoji, tak i ložnici či pracovně. V dnešním článku se podíváme, jak mohou 3D panely zútulnit téměř jakýkoliv interiér.

Mohou mít i praktické využití

Je pro vás ale zbytečné investovat několik tisíc korun za „pouhé“ trojrozměrné obklady na stěnu? To ještě asi netušíte, že tyto panely vám mohou do domu či bytu přinést řadu výhod, které vás určitě přesvědčí o jejich instalaci. V první řadě mohou zlepšit kvalitu bydlení a ušetřit peníze. Jak je to možné?

zdroj: 3dpanely.cz
Panely lze umístit souvisle na celou stěnu, zdroj: 3dpanely.cz

Jelikož se jedná jakoby o druhou stěnu, zlepšíte tak tepelnou izolaci v interiéru (v závislosti na materiálu, který pro 3D obklady zvolíte). Zároveň dokážou 3D panely snížit hlučnost a zakrýt křivé zdi, popraskanou omítku a další nedostatky na stěně. K realizaci 3D panelů vám stačí pouze suchá a pevná stěna.

Nejčastější použití: obývací pokoj

Hlavní místností, kam se 3D panely nejčastěji instalují, jsou obývací pokoje, a to konkrétně za sedací soupravu. Je důležité sladit barevný odstín této dekorace s celkovým vzhledem místnosti. Do obývacího pokoje s bílými stěnami a černou sedací soupravou a černým konferenčním stolkem můžete nainstalovat například žluté 3D panely za sedačku. Minimalistický a chladný prostor tak dostane ojedinělý nádech.

zdroj: 3dpanely.cz
Využití kontrastu barev k vytvoření příjemného prostředí, zdroj: 3dpanely.cz

Jestliže v místnosti preferujete spíše dřevěný materiál, můžete si za sedací soupravu koupit 3D panely v hnědém odstínu, který se sladí s dřevěným konferenčním stolkem a ostatním nábytkem.

Uplatnění nachází i v pracovně

Pokud trávíte spoustu času v pracovně a chcete ji zútulnit, udělejte to pomocí rozličných 3D panelů. Můžete tak ze své pracovny vykouzlit místo, kde se bude lépe pracovat. Prostředí, ve kterém se nacházíte, ovlivňuje váš pracovní výkon.

zdroj: 3dpanely.cz
Decentní doplněk obývacího pokoje, zdroj: 3dpanely.cz

 

Kromě pracovny můžete použít i 3D panely s dětským motivem do dětského pokoje. Nabídka je široká, stačí mít pouze cit pro design nebo se poradit s odborníkem na bytový design.

Pokud vás zajímá více informací o 3D panelech, přečtěte si článek Interiérové 3D panely v magazínu Trendy v bydlení.