Bydlení

Dřevěná postel je hitem u dětí i rodičů

Dřevo je materiálem, který je již mnoho let mezi námi. Když si naši prarodiče stavěli a zařizovali chaloupku, která byla ze dřeva, možná ani netušili že nábytek u masivu bude hodnotní io 3 generace později. Ten neztrácí popularitu v dětských pokojích ani ložnici.

Dřevo patří od svých dob k nejvyhledávanějšímu materiálu pro výrobu nábytku a postelí. Dřevěné postele z masivu jsou perfektním doplňkem nejen z hlediska estetického, ale také praktického. Pokud zařizujete například dětský pokoj, masivní postel vůbec nemusí patřit mezi špatný nápad. Jelikož je bukové, borové i dubové dřevo odolné vůči poškození, je velkou výhodou, že ho můžete zapracovat i do dětského pokoje.

Důvod, pro který se nemusíte bát použít masivní postel v dětském pokoji, její zdravotní nezávažnost. Masivní dřevo má totiž antialergické a antistatické vlastnosti, proto je vhodné zejména pro alergiky a astmatiky. Pokud jste si při představě, jak vypadá dřevěná postel představili staromódní design, jste na omylu. Výrobci a designéři se velmi poctivě snaží vkládat do každé postele kus originality a v případě dětského pokoje pohádkové prvky.

Pokud si zařizujete ložnici, je velkou pravděpodobností, že skončíte u manželské masivní postele. Velmi rychle vás přesvědčí atraktivní vzhled, trvanlivost, pevnost a jinakost, kterou se dřevo pyšní. Má totiž nezaměnitelnou kresbu a vůni, která v každé ložnici vytvoří přírodní pocit a klidnou atmosféru. Masivní postel je velmi přizpůsobivá a vy ji tak můžete vložit do klasických, moderních, rustikálních či skandinávských stylů. Je velmi oblíbená iz hlediska snadného přizpůsobení se interiéru i nábytku, který doma už máte.

No a posledním atributem je její trvanlivost a odolnost vůči poškození. Pokud chcete ušetřit na manželské posteli, levné materiály nejsou výhrou. Jejich prvotní cena možná láká, ale po pár letech používání se moc nemusí vyplatit. Za dřevo si při koupi postele připlatíte a to vám po letech používání poděkuje svou nezničitelností.

Nekončí to jen při koupi postele, důležitým doplňkem je také kvalitní matrace a správný rošt do postele. Na drevko.cz naleznete pěnové matrace, pružinové či taštičkové matrace, sendvičové matrace a další.